Další trolejbusy od Solaris přijedou do Brašova
Solaris dodal loni do rumunského města 26 trolejbusů, dalších 25 Solaris Trollino 18 je objednáno. Město s 300 tisíci obyvateli má v provozu i přes padesát elektrobusů SOR.
Pátek, 15. ledna 2021, rebus
21. prosince podepsaly Solaris a magistrát města Brašov smlouvu na 25 nízkopodlažních trolejbusů Solaris Trollino 18. V červenci 2020 už výrobce do města dodal 26 vozidel tohoto typu. Tentokrát nebudou s elektrovýzbrojí od Škoda Electric.

V Brašově Trollina nahradí naftové autobusy na nově vybudovaných trolejbusových linkách. Hlavním účelem projektu spolufinancovaného EU je snížení emisí znečišťujících látek v centru města. Objednané modely budou vybaveny elektromotorem o výkonu 240 kW. Díky bateriím ujedou část trasy i bez trolejí.

Všechny vozy Trollino budou vybaveny účinnou klimatizací, monitorovacím systémem, informačními panely a USB nabíječkami. 18 metrů dlouhé Trollino pojme až 133 cestujících, 41 sedících.

Brašov je jedním z pěti rumunských měst, která mají vozidla Solaris bez emisí, jak trolejbusy, tak elektrické autobusy. Od roku 2002 dodal výrobce rumunským dopravcům téměř 300 vozidel - více než 100 Trollino a 41 bateriových autobusů Urbino 12.

Na řadě zakázek Solaris se podílela i plzeňská Škodovka, která vybavuje vozidla elektrovýzbrojí. V srpnu například oznámila zakázku pro Solaris na 23 nových trolejbusů do měst Ploješť a Mediaș. S českou stopou tak bude jezdit v Rumunsku více než 170 trolejbusů.

Bezemisní dopravu v Brašově zajišťují také elektrobusy od SOR Libchavy. Do města přijelo z Čech už několik desítek elektrických autobusů, které do konce roku 2020 ujely 315 tisíc kilometrů.

Volvo electric