Další elektrické autobusy na vodík, tentokrát do Frankfurtu
Vodíkové autobusy od Solaris odjedou do dalšího evropského města. Tentokrát třináct do Frankfurtu. Autobusy mají být nasazeny na linky v roce 2022.
Úterý, 04. května 2021, rebus
Solaris Bus & Coach je vítězem ve výběrovém řízení společnosti In-der-City-Bus na dodávku 13 autobusů na vodíkový pohon do Frankfrurtu.

Technologie použitá v Solaris Urbino hydrogen zajišťuje zcela ekologickou dopravu díky využití energie dodávané palivovým článkem (70 kW), jediným vedlejším produktem chemické reakce jsou teplo a pára. Elektrická energie generovaná v procesu zpětné elektrolýzy se přenáší přímo na hnací ústrojí - nápravu s elektromotory. Každý autobus je vybaven zásobníkem elektrické energie, baterií Solaris High Power. Vodík potřebný k pohonu autobusu je uložen v plynné formě ve střešních nádržích.

Vodíkové autobusy Solaris Urbino 12 pro německý Frankfurt budou vybaveny řadou špičkových řešení Advanced Driver Assistance System (ADAS) podporujících práci řidiče, včetně kamer MirrorEye. Displeje také indikují vzdálenosti různých částí autobusu pro bezpečné manévrování a parkování.

Vodíkové autobusy jsou už realitou evropských ulic a desítky dalších objednali dopravci v Německu, Itálii, Rakousku nebo Nizozemsku. Na tomto seznamu by brzy měla být i Česká republika. V současné době probíhá výběrové řízení na nákup těchto elektrických autobusů pro Ostravu. Podle prognóz budou do roku 2030 tvořit autobusy poháněné vodíkem podstatnou část autobusového parku v Evropě.

Volvo electric