Článkové autobusy do Českých Budějovice dodá Solaris
Nová kloubová Solaris Urbino jezdí od září také v Bratislavě. Mají upravený interiér pro přepravu většího počtu zavazadel, protože jsou určené hlavně pro linky na letiště. Vnější barevné provedení je tomu českobudějovickému hodně podobné. Foto DPB
Dopravní podnik města České Budějovice doplní svou flotilu novými devíti nízkopodlažními kloubovými Solaris Urbino 18 s dieselovým pohonem.
Čtvrtek, 19. listopadu 2020, rebus
Dopravní podnik jihočeské metropole se na nákup nových autobusů pro MHD připravoval delší dobu, od léta 2019 prováděl pro vyjasnění zadávacích podmínek předběžné tržní konzultace s výrobci Iveco, Solaris, Volvo, Scanii, Evobus, MAN a SOR Libchavy. Testoval hybridní Volvo 7900 LAH, které v květnu 2020 do své flotily od Volvo Group Czech Republic koupil, a nový nízkopodlažní SOR NS 18.  

Výběrové řízení zahájené v červenci bylo ukončeno na konci srpna a smlouvu se Solaris, který nabídl nejvýhodnější cenu, uzavřel Dopravní podnik města České Budějovice (DPMČB) 12. listopadu 2020. Nové autobusy mají být dodány do konce roku 2021. Vozidla pro minimálně 125 osob budou mít 44 sedadel s koženkovým čalouněním a prostor pro dva kočárky nebo invalidní vozíky, budou vybavena kamerami, klimatizací, USB zásuvkami a Wi-Fi. Odbavovací systém od společnosti Mikroelektronika bude umožňovat platby kartou, informační panely dodá BUSE.

Za jeden článkový nízkopodlažní autobus zaplatí DPMČB 7 835 725 korun + DPH, celkem je hodnota zakázky včetně diagnostiky školení a speciálního nářadí necelých 70,7 milionů korun.

Dopravní podnik uzavřel se Solaris také smlouvu na zajištění a provádění garančních  prohlídek, záručního, mimozáručního a pozáručního servisu a úpravu podmínkek dodávek náhradních dílů pro nové autobusy po dobu 10 let.

C.I.E.B
Zliner
MAN truck bus