BYD ADL dodá do Irska až 200 elektrických autobusů
Největší smlouvu na e-busy v Irsku získali partneři Alexander Dennis Limited a BYD UK, zároveň jde o první společný kontrakt v tomto státě.
Úterý, 20. července 2021, rebus
ADL v rámci partnerství BYD ADL podepsalo rámcovou dohodu s Irským národním dopravním úřadem (NTA) o dodávce až 200 bateriových autobusů BYD ADL Enviro200E. Současně byla objednána první část - 45 autobusů jednopodlažních e-busů. Rámcová dohoda s jedním dodavatelem je uzavřena na až pět let. Partneři BYD ADL zvítězily se svou nabídkou v komplexním a náročném tendru, uvádí výrobci.

Inženýři ADL ve spolupráci s BYD přizpůsobili Enviro200EV konkrétním potřebám NTA a jeho provozovatelů. Vozidlo bude dlouhé 12 metrů a může být vyrobeno v několika konfiguracích pro různé potřeby, včetně verze se dvěma dveřmi a prostoru pro invalidní vozík a kočárek.

Prvních 45 autobusů bylo objednáno a mají být v provozu v roce 2022 ve městě Athlone ve středním Irsku a v oblasti Dublinu. Všechny budou montovány v továrnách ADL ve Velké Británii, elektrický pohon dodá BYD, karoserii a interiér ADL.

Anne Graham, generální ředitelka Národního úřadu pro dopravu, uvádí: „Smlouva na dodávku těchto bateriových elektrických autobusů potvrzuje závazek NTA k udržitelné a dostupné dopravní síti. V příštích pěti letech plánujeme výrazné zvýšení počtu městských autobusů s nízkými a nulovými emisemi v síti Transport For Ireland (TFI) po celé zemi. Objednaná vozidla představují tu nejlepší kombinaci špičkové elektrické technologie, ověřené spolehlivosti, dostupnosti a komfortu pro všechny cestující TFI. Těším se na spolupráci s našimi partnery v autobusové dopravě i s ADL tak, aby první autobusy byly připraveny vyjet v roce 2022.“

Tato nová dohoda na až 200 autobusů s nulovými emisemi dokazuje, že dokážeme specifikovat vozidla podle provozních požadavků a se zaměřením na zákazníka. S uzavřenou smlouvou na až 600 plug-in hybridních autobusů Enviro400ER je nám ctí hrát klíčovou roli při zavádění mobility s nulovými emisemi v Irsku,“ řekl Paul Davies, prezident a výkonný ředitel ADL

BYD ADL Enviro200EV pro NTA do Irska
NTA v polovině července uvedla také tři vodíkové double-deckery Wrightbus Streetdeck H2 FCEV, se svou délkou pojmou 79 cestujících. Provozuje je Bus Éireann na lince 105X mezi Dublinem a Ratoath v hrabství Meath. Státní kasu přišly asi na 2,4 mil. Eur.
Volvo electric