Bratislavské městské dni
Fanoušci historických tramvají, autobusů a trolejbusů si užijí v sobotu 26. června i v Bratislavě.
Pátek, 25. června 2021, rebus
Tuto sobotu proběhnou pěkné dopravní akce v Praze, Brně i v Bratislavě. Na Americkém náměstí bude připraven program pro děti i dospělé. V provozu v sobotu i v neděli budou historické tramvaje, autobusy a trolejbusy.  

Tramvaje zastoupí dřevěná souprava s vlečným vozem a kloubová tramvaj Tatra K2. V sobotu i tramvaj BMEŽ z roku 1937, která se objeví v provozu po náročné čtyřleté opravě. Každých 15 minut pojednou po okružní trase: Americké nám. - Špitálska - Nám. SNP - Kapucínska - tunel - Most SNP - Jesenského - Špitálska - Vazovova - Americké nám.

Historické trolejbusy Škoda Sanosil, Škoda 9 Tr a Škoda 14 Tr budou jezdit po trase linky 207: Červený most - Patronka - Hrad - Palisády - Hodžovo nám. - Americké nám. - Záhradnícka - zimní stadion.

Historické autobusy TAMBUS, Škoda 706 RTO a Karosa ŠM 11 budou vyjedou každých 20 minut na lince 29 po trase Malá scéna - Šafárikovo nám. - Most SNP - Riviéra - Hrad Devín.

Historické vozy doplní Cabrio bus, který jezdí v neděli až do konce prázdnin pravidelně na lince 43 z Patrónky do lesoparku na Železnou studničku.

Karosa B 731 jako Cabrio bus. Foto DPB
Doporučujeme
Výstavy a veletrhy
Sdružení pro dopravní telematiku
TEZAS
BUSE