Blíží se největší přehlídka retro dopravy v Rusku
Retro jízdy v Petrohradě 2019. Foto Passazhiravtotrans
Další
Ve dnech 20. až 22. května se v Petrohradě uskuteční Mezinárodní dopravní festival SPbTransportFest. Vrcholem bude největší ruská retro přehlídka vozidel.
Pátek, 14. května 2021, rebus
Program velké dopravní akce, kterou na březích řeky Něvy organizují Petrohradský státní jednotný podnik „Passazhiravtotrans“ a Výbor pro dopravu je zaměřený na minulost, přítomnost a budoucnost dopravy.

20. května proběhne soutěž profesionálních dovedností řidičů autobusů.

21. května bude v centru města výstava inovativní dopravy, kde mají přední ruští a evropští výrobci představit své nové produkty, včetně elektrických autobusů a nákladních vozidel na alternativní paliva. Novinky přiveze MAN Truck & Bus RUS LLC, Scania Rus LLC, Minsk Automobile Plant OJSC, Iveco Russia LLC, GAZ Group a další. Poprvé se v Rusku představí elektrický autobus MAN Lion's City E. KAMAZ ukáže dvoučlánkový elektrický autobus, jehož výroba začne až v roce 2022, nový kloubový dieselový autobus a parciální trolejbus. K vidění budou také nejmodernější tramvaje a další dopravní technologie.

U kulatých stolů budou odborníci diskutovat o aktuálních otázkách rozvoje dopravního průmyslu. Součástí bude program pro celou rodinu pod širým nebem.

Vyvrcholením bude 22. května na počest Dne založení Petrohradu každoroční přehlídka retro dopravy, největší v Rusku. Desítky historických autobusů, trolejbusů, nákladních automobilů, osobních automobilů a motocyklů ze soukromých sbírek a muzeí dopravních společností v Petrohradě a dalších ruských měst i ze zahraničí (Finsko, Estonsko atd.) se představí jízdou podél Něvy a poté si je bude moci veřejnost prohlédnout v ulici Inzhenernaya.

V roce 2020 se festival kvůli omezujícím opatřením neuskutečnil. O rok dříve se zúčastnilo přes 40 000 lidí.Retro jízda v Petrohradě 2019. Foto Passazhiravtotrans
Retro jízda v Petrohradě 2019. Foto Passazhiravtotrans
Retro jízda v Petrohradě 2019. Foto Passazhiravtotrans
Retro jízda v Petrohradě 2019. Foto Passazhiravtotrans
Retro jízda v Petrohradě 2019. Foto Passazhiravtotrans
Doporučujeme
Výstavy a veletrhy
Sdružení pro dopravní telematiku
TEZAS
BUSE