Beskydy a Jeseníky křižují shuttle busy
Shuttle busy nabídnou turistům přesun ke svým výšlapům v horách bez starostí s parkováním. Foto Z-Group bus
Další
Speciální kyvadlové autobusy pomohou vyřešit problémy s dopravou a parkováním turistů v Beskydech a Jeseníkách o víkendech a svátcích.
Pátek, 16. července 2021, rebus
Obyvatelé Moravskoslezského kraje a turisté mohou využít v Beskydech a Jeseníkách při svých výletech shuttle busy. Speciální autobusové linky je odvezou ze záchytných parkovišť až ke startu jejich plánované trasy. Návštěvníci se tak vyhnou hledání parkovacího místa v oblíbených lokalitách a ušetří přírodu.  

Věříme, že provoz nových shuttle busů bude úspěšný a využijí je jak místní, tak především návštěvníci Moravskoslezského kraje. Chceme omezit negativní vlivy turistické dopravy, se kterým se dlouhodobě potýkají Beskydy i Jeseníky díky enormnímu přílivu návštěvníků hor. Cílem speciálních autobusových linek je přesunout turisty z aut do autobusů, pomoci vyřešit problémy s enormní dopravní zátěží a často problematickým parkováním přijíždějících turistů,“ řekl oblastní ředitel Z-Group bus, divize Morava Jan Širc. Linku provozuje dopravce ve spolupráci se starosty místních obcí.

Shuttle busy budou celou turistickou sezonu jezdit na třech linkách. V Jeseníkách budou přepravovat turisty mezi Karlovem pod Pradědem v Malé Morávce a Ovčárnou, v Beskydech pak mezi Malenovicemi a Sepetnou a mezi Ostravicí a Starými Hamry, kde je na Gruni zřízena nová zastávka.

Shuttle Ovčárna na trase z Malé Morávky do Ovčárny přepraví turisty za 40 Kč. Na lince platí státní slevy. Linka bude jezdit v pravidelných hodinových intervalech. Označené spoje přepravují v sezóně (do 28.9.) každé dvě hodiny až 25 jízdních kol. Dále je bez omezení možná přeprava kočárků, invalidních vozíků a zvířat. Linka jezdí o víkendech a svátcích nejméně do konce roku.

Shuttle Sepetná na lince Ostravice-Malenovice sveze turisty například z Ostravice do Sepetné za 15 Kč, z Ostravice do Malenovic za 30 Kč. Děti do 18 let sveze zdarma. Na lince platí státní slevy. Na lince bude jezdit malý autobus umožňující přepravu jednoho vozíčkáře nebo kočárku. Na lince není povolena přeprava psů ani jízdních kol. Na lince jsou nově zřízené zastávky Ostravice,TIC, Ostravice,Sepetná, Ostravice,Beskydský pivovárek. Linka jezdí o víkendech a svátcích až do 28.9.

Shuttle Gruň na trase ze Samčanky na Gruň přepraví turisty za 30 Kč., děti do 18 let mají cestu zdarma. Na lince platí státní slevy. Na lince bude v provozu malý autobus umožňující přepravu jednoho kočárku. Na lince není povolena přeprava invalidního vozíku, psa nebo jízdních kol. Na lince je nově zřízená zastávka Staré Hamry,Gruň. Linka jezdí o víkendech a svátcích až do 28.9.

Kyvadlové autobusy budou přepravovat turisty v Jeseníkách mezi Karlovem pod Pradědem v Malé Morávce a Ovčárnou, v Beskydech pak mezi Malenovicemi a Sepetnou a mezi Ostravicí a Starými Hamry. Foto Z-Group bus
Rošero P
IDOS