Autonomní shuttle bus BYD pro Smart Airport v Japonsku
Testy proběhly od 1. do 12. února v zakázané oblasti letiště Haneda, kde se nacházejí letadla a nákladní vozidla. Autobus BYD K9 najednou na letišti Haneda přepravoval 57 zaměstnanců. Foto BYD
Další
BYD jako partner japonské letecké společnosti All Nippon Airways deset dní testoval autonomní autobus na letišti v Haneda v Tokiu. Přepravoval zaměstnance.
Pondělí, 22. února 2021, rebus
All Nippon Airways (ANA), největší japonská letecká společnost, podporuje inovace a autonomní technologie na tokijském letišti Haneda a Kyuhu Saga osm let. Společný projekt společností ANA, BYD, BOLDLY a Advanced Smart Mobility, proběhl ve třech kolech testů, od roku 2018 do roku 2020. Posledním z řady byla přeprava zaměstnanců letiště autonomním autobusem. Cílem ANA v rámci „Simple & Smart“ letiště budoucnosti je zavést zkušební provoz v roce 2021 a každodenní provoz do roku 2025.

Testy proběhly od 1. do 12. února v pro veřejnost zakázané oblasti letiště Haneda, kde se nacházejí letadla a nákladní obslužná vozidla. Autobus BYD K9 najednou přepravoval 57 zaměstnanců.  Během zkušebního provozu prováděli zaměstnanci zkoušky autonomního řízení úrovně 3.

BYD v Japonsku získal několik zákazníků pro své autobusy. Po Kjótu postupně vstoupily do provozu ve městech Okinawa, Fukushima, Iwate, Yamanashi, Tokio a Nagasaki.C.I.E.B.