Autobus GAZelle City se stal nejlepším užitkovým vozem roku 2020 v Rusku
GAZelle City byl vybrán jako nejlepší autobus v soutěži Nejlepší užitkové vozidlo v Rusku. Foto GAZ
Další
Cenu Bus of the Year v Rusku získal výrobce GAZ pro svůj minibus. V letošním roce byli vítězové této prestižní ceny užitkových vozidel vyhlášeni online.
Úterý, 05. ledna 2021, rebus
Autobus GAZelle City byl vybrán jako nejlepší autobus soutěže Nejlepší užitkové vozidlo v Rusku. Členy poroty jsou novináři profesionálních hromadných sdělovacích prostředků se zaměřením na silniční a užitková vozidla. Hlavním kritériem soutěže je příspěvek vozidla nebo autobusu ke zvýšení efektivity nákladní a osobní dopravy.

GAZ zahájil výrobu autobusu GAZelle City na jaře 2020. Má nízkou podlahu, plochu pro stání ve střední části prostoru pro cestující, pneumatický systém snižování podlahy a dvoukřídlé dveře. Je vhodný pro cestujících s omezenou pohyblivostí.

Autobus je určen k přepravě 22 cestujících z toho 17 sedících. Konstrukce GAZelle City má originální zesílený rám s nízkým vstupem uprostřed, zadní nápravou se zvýšenou nosností a účinnými předními a zadními kotoučovými brzdami. Rozměry autobusu 6 600 mm a 2 510 mm umožňují snadné manévrování v úzkých ulicích města nebo v hustém provozu.

Vadim Sorokin, prezident GAZ Group: "Nízkopodlažní autobus GAZelle City se stal jedním z nejúspěšnějších nových produktů roku 2020. Rostoucí poptávka po těchto vozidlech v ruských městech odráží rostoucí pozornost úřadů a dopravců na pohodlí cestujících s omezenou pohyblivostí, starších lidí a cestující s kočárky. Autobusy GAZ tyto potřeby po osoby se speciálními požadavky akceptují." Nový GAZelle City je kombinací kompaktního vanu a low-entry městského autobusu.

Autobusy GAZ mají 80% podíl na ruském trhu. Nový GAZelle City je kombinací kompaktního vanu a low-entry městského autobusu.


Doporučujeme
Výstavy a veletrhy
Sdružení pro dopravní telematiku
TEZAS
BUSE