Arriva nasazuje na linku ze Zlína do Brna nové autobusy
Na lince Zlín - Kroměříž - Brno vyjedou od pondělí 19. dubna speciálně vyrobené autobusy IVECO Crossway LINE 12, High Value Arrivy Morava. Foto Arriva
Další
Od pondělí 19. dubna budou cestující na trase dálkové linky ze Zlína přes Holešov, Hulín nebo Kroměříž do Brna vozit nové autobusy IVECO s vyšším komfortem a snadným přístupem pro vozíčkáře.
Pátek, 16. dubna 2021, rebus
Provoz na dálkové lince 953 mezi Zlínem a Brnem zajistí čtyři nové bílé autobusy Iveco Crossway LINE ve variantě pro Zlínský kraj. Po jednáních s krajem jsme objednali výrobu čtyř speciálně upravených autobusů přesně na míru dohodnutých požadavků“, říká Jaromír Walaski, ředitel Arrivy Morava, která linku provozuje.

Vozíčkáři nastoupí do těchto autobusů velmi jednoduše za pouhé dvě minuty. Řidičovi, jejich případnému doprovodu i jim samotným v tom pomůže elektrická plošina u druhých dveří.

Cesta bude všem cestujícím příjemně ubíhat v polohovatelných modrých sedačkách s opěrkami a antibakteriální a voděodolnou látkou s bezpečnostní pásy. Autobusy jsou plně klimatizované a každý cestující si navíc může tepelnou pohodu regulovat po svém, protože nad sedadlem je výdech klimatizace. Příjemnému pocitu pomohou i tónovaná skla s vyšším stupněm zatmavení. „Pokud si při cestě autobusem rádi čtete knížku nebo časopis, brzy ráno, večer nebo v zimě na písmena dobře uvidíte, protože u každého sedadla je čtecí lampička a nechybí ani USB nabíječky“, doplňuje Walaski výbavu nových autobusů.

Technické detaily speciálně vyrobených autobusů IVECO Crossway LINE 12, High Value:

•    Motor Iveco Tector 7, 235 kW
•    Převodovka manuální ZF šestistupňová
•    Délka 12 097 mm
•    Šířka 2 550 mm
•    Výška 3 455 mm
•    Rozvor mezi nápravami 6 200 mm
•    Počet sedících 49, stojících 33 osob

Společnost ARRIVA MORAVA provozuje na Zlínsku příměstskou dopravu od 1. ledna 2021. Nakoupila celkem asi třicet nových autobusů Iveco Crossway LE a SOR.
Na lince Zlín - Brno vyjedou od pondělí 19. dubna speciálně vyrobené autobusy IVECO Crossway LINE 12, High Value Arrivy Morava. Foto Arriva
Vozíčkáři nastoupí do nových autobusů pomocí elektrické plošiny za dvě minuty. Foto Arriva
Vozy jsou vybaveny polohovatelnými sedačkami s opěrkami a antibakteriální a voděodolnou látkou a bezpečnostní pásy. Jsou plně klimatizované s individuální regulací nad sedadlem. U každého sedadla je také lampička a USB nabíječky. Příjemnému pocitu při jízdě pomohou i tónovaná skla s vyšším stupněm zatmavení. Foto Arriva
C.I.E.B
Zliner
Volvo DD