ACEA jmenovala nového šéfa divize autobusů a autokarů
ACEA sdružuje pět hlavních evropských výrobců autobusů: Daimler, Iveco, MAN, Scania a Volvo Group. Rudi Kuchta převezme roli předsedy výboru ACEA Bus and Coach od Håkana Agnevalla, bývalého generálního ředitele Volvo Buses. Foto ACEA
Od bývalého generálního ředitele Volvo Buses Håkana Agnevalla převezme vedení Rudi Kuchta z MAN Truck & Bus. Prioritou je přechod na mobilitu s nulovými emisemi.

Čtvrtek, 22. dubna 2021, rebus
Evropská asociace výrobců automobilů (ACEA) jmenovala nového předsedu divize autobusů a autokarů: Rudi Kuchta, který vede obchodní jednotku autobusů ve společnosti MAN Truck & Bus.

Přechod na mobilitu s nulovými emisemi a zotavení z krize COVID jsou právě teď hlavními prioritami autobusového průmyslu EU,“ uvedl po svém jmenování Rudi Kuchta.

Evropští výrobci autobusů vyvíjejí průkopnická řešení, která pomáhají městům současně snižovat přetížení, znečištění a hluk. E-mobilita bude klíčovým řešením k dosažení tohoto cíle, vyžaduje však správnou infrastrukturu dobíjení na správných místech, jako jsou městské uzly, letiště a autobusové terminály,“ řekl Kuchta.

Proto ACEA vyzývá Evropskou komisi a členské státy, aby v rámci přezkumu evropského zákona o infrastruktuře alternativních paliv (AFID), který se očekává koncem tohoto roku, rozšířily podporu infrastruktury alternativních paliv určené pro autobusy.

Elektricky nabíjené autobusy tvořily v loňském roce 6,1% z celkového počtu nových registrací v EU, přičemž hybridní elektrické autobusy představovaly 9,5%. Více než 11% všech prodaných nových autobusů jezdilo na alternativní paliva, téměř všechna byla poháněna zemním plynem. Všechna vozidla s alternativním pohonem představovala v roce 2020 více než čtvrtinu trhu autobusů v EU, přičemž autobusy s naftovým pohonem držely přibližně 73% celkového trhu.

ACEA sdružuje pět hlavních evropských výrobců autobusů: Daimler, Iveco, MAN, Scania a Volvo Group. Rudi Kuchta převezme roli předsedy výboru ACEA Bus and Coach od Håkana Agnevalla, bývalého generálního ředitele Volvo Buses.

Škoda