25 let výrobce autobusů Solaris
22. března 1996 vyjel z továrny v Bolechowo první městský autobus, za celý rok vyrobil Solaris 56 vozidel. Dnes patří mezi přední výrobce a je lídrem v elektromobilitě.
Čtvrtek, 25. března 2021, rebus
V těchto dnech uplynulo dvacet pět let ode dne, kdy Solaris vyrobil svůj první nízkopodlažní městský autobus. Od té doby se ve společnosti změnilo téměř vše.  I zásluhou autobusů Urbino prošla evropská městská doprava velkou transformací. "Historie Solaris a její velkolepý vývoj jsou výsledkem především snahy našich zaměstnanců."

22. března 1996 z továrny v Bolechowo vyjel první autobus. V té době společnost zaměstnávala sotva 36 lidí a za celý rok vyrobila 56 nízkopodlažních vozidel. V současnosti pracuje pro Solaris přibližně 2 700 lidí - v Polsku i v zahraničí - a počet vozidel nasazených do evropských měst za posledních 12 měsíců dosáhl 1 560, z nichž téměř 700 bylo vybaveno elektrickými pohony.

Výjimečná zkušenost z minulého roku plná neočekávaných výzev a obtíží způsobených pandemií prokázala, že dnes je Solaris vyspělou a odpovědnou společností. Díky svému velmi angažovanému týmu se firmě podařilo nejen zajistit nejlepší výsledky vůbec, ale také vyrobit pro své klienty největší počet vozidel.

Od samého začátku byla klíčem k úspěchu firmy inovace. Před dvěma desítkami let společnost vložila prostředky do elektromobility a od té doby na technologiích snižujících dopad na naše přírodní prostředí pracuje. Portfolio Urbino s nulovými emisemi v současnosti zahrnuje vodíkové autobusy, elektrické autobusy a trolejbusy, a v tomto ohledu získal Solaris vedoucí pozici v Evropě, je oceňovaným odborníkem v tomto odvětví a aktivní člen sdružení a konsorcií.

S výhodou know-how získaného při navrhování a výrobě více než 20 000 vozidel se společnost Solaris dívá do budoucnosti s důvěrou a stanovuje si ambiciózní cíl změnit image veřejné dopravy na zelenější, přístupnější a udržitelnější - s každou novou smlouvu, kterou plní. Kromě toho, že nabízí svým zákazníkům nejlepší produkty a služby, je odhodlána především podporovat provozovatele veřejné dopravy a městské úřady v procesu transformace této dopravy na čistou, tichou a přitažlivou službu pro obyvatele. Tento cíl vychází z přesvědčení, že moderní veřejná doprava je základem udržitelných měst.

Solaris Bus & Coach sp. z o.o. je jedním z předních evropských výrobců autobusů a trolejbusů. Jeho více než 20 000 vozidel jezdí každý den ve stovkách měst po celé Evropě. Nabízí elektrické autobusy, trolejbusy a vodíkové autobusy pro veřejnou dopravu s nulovými emisemi. Produkty Solaris byly opakovaně oceněny za kvalitu a inovaci. Solaris Urbino 12 electric vyhrál prestižní evropskou soutěž „Bus of the Year 2017“. V září 2018 Solaris Bus & Coach sp. z o.o. připojil se ke skupině CAF.

První autobus opustil továrnu v Bolechowě 22. března 1996. Do dnešního dne dodala společnost Solaris zákazníkům 20 000 autobusů
První elektrický autobus Solaris otevřel novou éru v historii společnosti. Kniha objednávek výrobce dnes obsahuje zakázky na 1 200 elektrických autobusů různých parametrů
Solaris Urbino 12 electric získal v roce 2016 titul Bus of the Year jako první elektrický autobus v historii soutěže
Urbino 15 LE electric, první meziměstský e-bus Solaris, měl premiéru v roce 2020
Urbino 18 electric ve Varšavě - jeden ze 150 elektrických autobusů Solaris v hlavním městě Polska
Vodíkový autobus Urbino 12 je dalším pohonem bez emisí v portfoliu Solaris
Bezemisní trolejbusy jsou pro Solaris jedním z pilířů udržitelné dopravy ve městech
C.I.E.B.