Reklama
Rada města Kladna schválila zvýšení jízdného v MHD Kladno od 28.10.2005. Současný tarif pro jízdu po městě Kladně 10,-Kč při hotovostní platbě a 8,-Kč při platbě kartou bude zvýšen o dvě koruny na 12,-Kč a 10,-Kč. Poloviční jízdné bude ze současných pěti korun placených hotově a 4,-Kč při platbě kartou zvýšeno o 1,-Kč na 6,-Kč a 5,- Kč. K úpravě cen nedojde u časových a množstevních kuponů.

Současně dojde k úpravě cen jednotlivých jízdenek pro jízdy v zónách mimo město Kladno na úroveň schválenou zastupitelstvem Středočeského kraje pro středočeskou integrovanou dopravu (SID). Jednozónová jízdenka bude zlevněna o jednu korunu ze současných 10,-Kč hotově a 8,- Kč kartou na 9,-Kč, resp. 7,-Kč. Jízdenka pro dvě zóny zdraží o 1,-Kč na 13,-Kč při platbě v hotovosti a 11,- Kč při platbě kartou. Jízdné pro tři až pět zón bude zvýšeno o 2,- Kč. Cena hotově a kartou bude pro tři zóny 18,- Kč a 16,-Kč, pro čtyři zóny 24,-Kč a 22,-Kč, pro pět zón 30,-Kč a 28,-Kč. U jízdenek pro jízdu přes více zón zůstává cena stejná. U časových a množstevních jízdenek se ceny nemění v žádném pásmu.

Důvodem úpravy cen jízdného v městě Kladně je zvýšení cen vstupů, zejména růst ceny nafty v letošním roce a skutečnost, že současná cena jízdného byla stanovena před pěti roky a platí od 1.července 2000.

Ludomír Landa, ČSAD MHD Kladno a.s.