Výtopna Zdice - muzeum železniční a silniční historické techniky .

Otevřeno je každý první víkend v měsíci od dubna do řijna.
Otevřeno je každý první víkend v měsíci od dubna do řijna.
BUSportál má přislíbeny další informace k silničním vozidlům.
V letošním roce muzeum železniční a silniční historické techniky - Výtopna Zdice vstoupila po již prvním otevřeném víkendu v tomto roce do třetí sezóny. Jedná se o bývalé lokomotivní depo ve Zdicích, které dosloužilo provozním potřebám ČD v roce 2002 a od té doby bylo nevyužívané. V roce 2005 si tento prostor nadšenci při společnosti SAXI pronajali pro deponii svých sbírkových exponátů s tím, že následující rok při příležitosti 130. let od uvedení do provozu železniční tratě Zdice - Protivín zpřístupnili část této expozice pro veřejnost.

Na necelých 1000 m2 je k vidění převážně historická technika z poválečného období včetně doplněná o relikvie sovisející s touto železniční a silniční tématikou (různé jízdenky, štítky, lampy, cedulky a mnoho dalších předmětů). Každoročně je v přístupné expozici udělána nějaká změna, aby návštěvník i po roce neměl pocit, že neuvidí nic nového. Ba naopak neustále se expozice rozrůstá o další a nové exponáty.
U vstupu při zakoupení vstupenky (dospělí 40,- / děti 20,- Kč) si návštěvník můžete pak zakoupit i různé dopravní tiskoviny včetně turistických suvenýrů. V provozu je zde i modelové kolejiště ve velikosti TT o délce 5 m, které zaujme nejen dospěláka, ale převážně děti.
Navštívit Výtopnu Zdice můžete každý první víkend v měsíci od dubna do řijna v provozní době mezi 10 až 17 hodinou. Nejbližší otevření muzea je momentálně 3. a 4. května 2008.
Muzeum železniční a silniční historické techniky VÝTOPNA ZDICE

Výtopna Zdice - muzeum železniční a silniční historické techniky .