Volvo Buses: Elektrobusová linka 55 odstartovala ve švédském  Göteborgu
Foto Volvo Buses

v červnu s třemi elektrobusy a sedmi elektrohybridy.
v červnu s třemi elektrobusy a sedmi elektrohybridy.
První elektrobusová/elektrohzbridová linka ve švédském Göteborgu byla spuštěna 15. června. Vozidla jsou nabíjena elektřinou z větrných a vodních elektráren. Cestující si mohou ve voze dobíjet svoje mobilní telefony, mají k dispozici WIFI a nastupují a vystupují "pod střechou". Elektrobusy se stávají součástí systému veřejné dopravy ve městě. Na lince jsou nasazeny tři elektrobusy a sedm elektrohybridů, vše Volvo Buses. Linka vede z Chalmers Johanneberg do Chalmers Lindholmen (krytý terminál) přes centrum města. Na konečných jsou dobíjeny baterie.

Na lince 55 je testován a demonstrován vývoj projektu ElectriCity. Ten vyvíjí nové systémy autobusových zastávek, bezpečnostní koncepty a pohony vozidel. Je zde realizována spolupráce mezi zastupitelstvem, průmyslem a akademickou půdou. Zúčastnění věří, že projekt ElektriCity povzbudí a zatraktivní využití veřejné dopravy v regionu Västra Götaland.
ElectriCity
zahrnuje spolupráci mezi těmito subjekty (EN): Volvo Group, Region Västra Götaland, Västtrafik, the City of Gothenburg, Chalmers University of Technology, the Swedish Energy Agency, Johanneberg Science Park, Lindholmen Science Park, Business Region Göteborg, Göteborg Energi, Älvstranden Utveckling, Keolis, Akademiska Hus and Chalmersfastigheter.
VIDEO
Z TZ Volvo Buses
K propagaci elektromobility byl uskutečněn zajímavý "průjezd elektrobusu knihovnou", ve skutečnosti prozatímní krytou autobusovou zastávkou. Tento materiál před časem přeložila slovenská redakce BUSportálu: Volvo a Mestská knižnica Göteborg v jedinečnej spolupráci:

Volvo Buses: Elektrobusová linka 55 odstartovala ve švédském  Göteborgu
Foto Volvo Buses