VDL Bus & Coach má objednávku na 100 elektrických VDL Citea a 18 patrových VDL Futura.
VDL Bus & Coach má objednávku na 100 elektrických VDL Citea a 18 patrových VDL Futura.

Nizozemská dopravní společnost Connexxion uzavřela objednávku u společnosti VDL Bus & Coach na více než 100 autobusů Citea SLFA Electric. Je to historicky největší objednávka elektrických autobusů pro VDL od společnosti Connexxion a pro její mateřskou společnost Transdev je to největší objednávka elektrických autobusů v Evropě. Dodávka bude zahrnovat také 18 autobusů VDL Futura FDD2. Je to poprvé, co budou doubledeckery použity pro veřejnou dopravu v Nizozemsku. Všechny autobusy jsou určeny pro Amstelland-Meerlanden v provincii Severní Holandsko, kde je po veřejné dopravě obrovská poptávka.

"Je to první fáze přechodu na veřejnou dopravu bez emisí v Amstelland-Meerlanden. Samozřejmě využíváme všechno, co jsme se naučili na jihovýchodě, kde již provozujeme 43 kloubových elektrických autobusů VDL Citea. Proto máme veškerou důvěru v produkty VDL a spolupráci s ním," říká Eric van Eijndhoven, ředitel oblasti veřejné dopravy společnosti Connexxion.

Ard Romers, ředitel společnosti VDL Bus & Coach Nederland, říká: "Chceme být špičkovým specialistou v oblasti e-mobility. Podnikli jsme velké kroky směrem k dalšímu posílení naší pozice. Našim zákazníkům přizpůsobíme nabídku dle jejich přání a požadavků. Použití patrových autobusů Futura pro velmi atraktivní a vytížené linky jsou toho příkladem. Proto jsme na tuto velkou objednávku na celkem 118 vozidel zvlášť hrdí."

Zdroj: VDL Bus & Coach


Více než sto autobusů VDL pro veřejnou dopravu v Nizozemsku
Futura FDD2, foto VDL
Více než sto autobusů VDL pro veřejnou dopravu v Nizozemsku
Citea SLFA Electric, foto VDL