Tři automaty s možností bezkontaktní bankovní platby při nákupu jízdenky v Brně

Možnost využití bezkontaktních bankovních platebních karet při nákupu jízdenek vítá většina cestujících.

Reklama

Možnost využití bezkontaktních bankovních platebních karet při nákupu jízdenek vítá většina cestujících.

Dopravní podnik města Brna přichází s pilotním projektem, ve kterém cestujícím nabízí možnost koupit si jízdenku pomocí bezkontaktní platební karty. Celkem tři automaty s možností bezkontaktní platby byly během září nainstalovány na zastávce Hlavní nádraží a Malinovského náměstí. Od minulého týdne jsou již všechny tři plně funkční.

Naší snahou je neustále přinášet cestujícím nové služby, které jim zvýší komfort cestování. Jednodušší nákup jízdenek nám, jak doufáme, přinese další platící zákazníky. Existují případy, kdy si cestující jízdenku chce koupit, ale nemá u sebe drobné, takže automat ani prodej u řidiče mu nepomůže. Velkým přínosem již bylo zavedení SMS jízdenek, které jsou cestujícími hojně využívané. Automaty s bezkontaktní platbou jsou tak dalším pokračováním trendu zavádění moderních technologií v oblasti městské hromadné dopravy,“ uvedl generální ředitel DPMB Miloš Havránek.

V Brně budou umístěné zatím tři jízdenkové automaty – dva na Hlavním nádraží a jeden na Malinovského náměstí.„ „Vybírali jsme místa, kde je největší pohyb cestujících. Automat se ovládá pomocí dotykové obrazovky a zákazník si může vybrat ze třech jazyků, ve kterých chce komunikovat. Vedle platby bezkontaktní kartou lze využít i klasickou platbu mincemi,“ popsal Vít Prýgl, vedoucí tarifního odboru DPMB.

Pilotní projekt vznikl za podpory společností MasterCard, ČSOB a Mikroelektronika. Podobné automaty zatím v České republice fungují pouze v Praze a v Liberci. DPMB se novou technologií inspiroval v zahraničí, zejména v Londýně, kde jsou běžné nejen automaty s bezkontaktní platbou, ale také bezkontaktní nákup jízdenky přímo ve vozidle.

Z TZ DPMB

Zaplatit jízdenku v tramvaji bezkontaktní bankovní kartou mohou jako první v Česku v Liberci

Tři automaty s možností bezkontaktní bankovní platby při nákupu jízdenky v Brně
Foto DPMB