SOR Libchavy získal velkou zakázku v Bratislavě
V Bratislavě dnes jezdí autobusy 12 až 14 let staré. Nahradí je nové od SOR Libchavy. Foto DPB

Ve slovenském hlavním městě budou jezdit nízkopodlažní klimatizované sólo autobusy vyrobené v České republice.

Reklama
Ve slovenském hlavním městě budou jezdit nízkopodlažní klimatizované sólo autobusy vyrobené v České republice.

Dopravní podnik Bratislava (DPB) dnes oznámil výsledek soutěže na dodavatele autobusů s délkou do 12,2 metru s dieselovým pohonem EURO 6D. Půjde o nové nízkopodlažní, klimatizovaná vozidla vybavená moderními informačními a bezpečnostními systémy. Veřejná zakázka byla vyhlášená v srpnu tohoto roku. O dodávku 80 kusů projevili zájem čtyři uchazeči. Kvalitativními kritérii byly provozní náklady a poprvé i chladící výkon klimatizace pro cestující a objem kompresoru klimatizace.

Vítězem se stala společnost SOR Libchavy spol. s r.o. s cenovou nabídkou ve výši 19 080 000 Eur bez DPH (6,2 mil. Kč za autobus), která splnila všechny podmínky účasti. Do soutěže se dále zapojili Otokar OTOMOTIV VE SAVUNMA Sanayi A.S., Mercedes-Benz Slovakia s.r.o. a SOLARIS Bus & Coach S.A. Předpokládaná hodnota zakázky byla stanovena ve výši 22 000 000 EUR bez DPH s tím, že nákup autobusů s tímto typem pohonu bude financován z úvěrů a finančních zdrojů Hl. města SR Bratislavy.

Po uplynutí zákonných lhůt podle zákona o veřejných zakázkách DPB přistoupí k podpisu smlouvy. Autobusy budou dodávány ve smyslu rámcové smlouvy na dodání podle potřeb DPB s tím, že podnik je oprávněn zadání objednávek podmínit získáním finančních prostředků.

"Nové autobusy v ulicích Bratislavy nahradí 12 až 14 leté vozidla a zkvalitní cestování městskou hromadnou dopravou. Touto soutěží však nekončíme. Pokračujeme v zakázkách dalších typů pohonů, přičemž v budoucnu plánujeme uzavřít rámcové smlouvy i na nákup nízkoemisních dopravních prostředků," řekl Martin Rybanský, předseda představenstva DPB a.s.