SOR Libchavy dodá 144 autobusů společnosti BusLine
Částečně nízkopodlažní autobus určený pro příměstský a meziměstský provoz představila SOR Libchavy na veletrhu Czechbus 2021. Foto SOR

Nové autobusy budou jezdit v Pardubickém, Jihočeském a Královéhradeckém kraji od června 2022. Součástí zakázky je také nový typ linkového SOR ICN 10,5 metru.
Nové autobusy budou jezdit v Pardubickém, Jihočeském a Královéhradeckém kraji od června 2022. Součástí zakázky je také nový typ linkového SOR ICN 10,5 metru.
SOR Libchavy podepsal významný kontrakt na dodání nových autobusů pro dopravce BusLine za více než 603 milionů korun 12. ledna 2022. Celkem 144 autobusů různých typů bude sloužit dopravci pro obsluhu linek ve vybraných oblastech Pardubického, Jihočeského a Královehradeckého kraje.

Mezi 144 autobusy bude zastoupeno několik typů vozidel, půjde o 94 autobusů typu SOR CN 12,3, o 7 vozů SOR CN 12 a o 33 vozů SOR CN 10,5. Mimoto pořídí BusLine také 10 vozů SOR ICN 10,5, tedy zcela nový typ linkového autobusu, jehož sériová produkce odstartuje v polovině roku 2022. Všechny autobusy budou s dieselovým pohonem plnícím normu EURO VI, částečně nízkopodlažní, klimatizované, vybavené USB nabíjecími porty pro nabíjení drobných mobilních zařízení.

BusLine v loňském roce uspěl ve výběrovém řízení na zajištění dopravní obslužnosti ve čtyřech oblastech Pardubického kraje (konkrétně jde o oblasti Jevíčsko, Litomyšlsko, Lanškrounsko a Orlickoústecko). Smlouva mezi BusLinem a krajem předpokládá zajištění dopravní obslužnosti na dobu 10 let, přičemž nové autobusy by měly svézt své první cestující od června 2022.

Flotilu bezmála 150 nových vozidel pro obsluhu uvedených oblastí dodá dopravci společnost SOR Libchavy, která v Pardubickém kraji sídlí a významně se podílí na zaměstnanosti v regionu. „Opravdu si velice vážíme volby společnosti BusLine, která nám projevila velkou důvěru. Kontrakt pro nás znamená čtvrtinu roční produkce a jsme velmi hrdí na to, že můžeme dodávat vozidla, která budou mimo jiné sloužit v kraji, s nímž jsme tak úzce už více než 30 let propojeni. Po dlouhých letech budou poprvé naši zaměstnanci a obyvatelé Pardubického kraje, kteří do práce a škol dojíždějí autobusy, moci využívat při cestovaní autobusy SOR, na jejichž výrobě se naši zaměstnanci podílejí,“ uvedl za společnost SOR Libchavy Filip Murgaš, jednatel a obchodní ředitel firmy.

Naše firma má s autobusy SOR dlouhodobě pozitivní zkušenosti. Těší nás, že můžeme zadat takto významnou zakázku českému výrobci, který má v České republice i vývoj a který zaměstnává české pracovníky. Dalším významným faktorem je pro nás špičková technická úroveň odpovídající nejmodernějším požadavkům dopravců i cestujících,“ uvedl Jakub Vyskočil, majitel a jednatel společnosti BusLine.


SOR Libchavy dodá 144 autobusů společnosti BusLine
Filip Murgaš, jednatel SOR Libchavy (vlevo) a Jakub Vyskočil, majitel BusLine podepsali smlouvu na nákup 144 autobusů značky SOR 12. ledna 2022. Foto SOR