Skupina Škoda má nového CEO
Didier Pfleger působil více než 10 let ve společnosti Alstom, kde byl členem nejvyššího vedení a ředitelem divize APTIS (výroba a prodej elektrobusů). Od 14. 2. 2022 se stal CEO Skupiny Škoda a předsedou představenstva Škoda Transportation. Foto Škoda Transportation

Od 14. února se stává Didier Pfleger novým CEO Skupiny Škoda a předsedou představenstva Škoda Transportation. Přichází z Alstom. Vedení firmy posílila v poslední době řada dalších zkušených manažerů.
Od 14. února se stává Didier Pfleger novým CEO Skupiny Škoda a předsedou představenstva Škoda Transportation. Přichází z Alstom. Vedení firmy posílila v poslední době řada dalších zkušených manažerů.
Didier Pfleger (57) je špičkovým manažerem s bohatými zkušenostmi s řízením velkých mezinárodních průmyslových firem, zaměřených na moderní technologie a inovace.

Didier Pfleger dosud působil ve společnosti Alstom, která je světovým lídrem v odvětví dopravního strojírenství. Do své nové funkce nastupuje k dnešnímu dni. V Alstomu působil více než deset let. Byl členem nejvyššího vedení Alstomu a ředitelem divize APTIS (výroba a prodej elektrobusů).

PPF od CEO Skupiny Škoda očekává geografickou expanzi a další kroky v transformaci této firmy směrem k výrobci diverzifikovaného portfolia moderních dopravních systémů. Nový CEO střídá ve funkci Petra Brzezinu, který vedl Škodu, tradičního českého výrobce kolejových vozidel, od roku 2018.

„Jmenováním Didiera Pflegera pokračujeme v cestě za dosažením našeho cíle: zvýšit tržní podíl Škody v konkurenci s největšími průmyslovými výrobci ve světovém měřítku. Chtěl bych také poděkovat Petru Brzezinovi za jeho přínos ke stabilizaci společnosti po jejím převzetí skupinou PPF v roce 2018,“ řekl Ladislav Bartoníček, CEO a akcionář PPF Group N.V.

Jako prezident regionální divize Alstomu pro Blízký východ, Afriku a střední Asii přispěl Didier Pfleger během svého funkčního období k výraznému zlepšení výsledků firmy, pokud jde o nárůst tržeb i ziskovosti.

„Je mi ctí, že mě PPF pověřila náročným úkolem stát v čele transformace klíčového aktiva Skupiny v oblasti průmyslu. Velmi si vážím tradice i dosavadních úspěchů Škody ve výrobě ekologických, bezpečných a komfortních dopravních systémů. Mezi mé okamžité cíle patří zvýšení ziskovosti společnosti, stejně jako zajištění provozní spolehlivosti a špičkové kvality v období výrazného růstu, který Škoda v současnosti zažívá. Mým cílem je dál rozvíjet Škodu a navázat na to, co akcionáři do firmy v posledních letech vložili. Abych tento cíl mohl splnit, budu k tomu motivovat a mobilizovat manažerské týmy i všechny zaměstnance Škodovky,” řekl Didier Pfleger.

Společně se jmenováním Didiera Pflegera do funkce CEO posílila vedení Škody řada dalších zkušených manažerů, z nichž někteří pracovali pro největší globální společnosti z oboru. Mike Niebling, který nově řídí obchod Skupiny Škoda, přichází z Bombardieru. Do čela řízení výroby a logistiky nastoupil Radoslaw Banach, který dříve vedl výrobní podniky Alstomu v Polsku. Skupina Škoda nedávno rovněž jmenovala Martina Oravce svým novým CFO. Martin Oravec dosud pracoval jako finanční ředitel telekomunikačního operátora Telenor v Maďarsku, významné společnosti z portfolia PPF Telecom Group.

Škoda Transportation