První SOR NS 18 v designu od Patrika Kotase v Praze
SOR NS 18 v barvách DPP dnes dorazil do Prahy. Ilustrační foto SOR

Dopravní podnik hlavního města vyzkouší jako první dopravce nový článkový SOR NS. Tím je městská dieselová řada kompletní. Co dál? Uvidíme zítra na CZECHBUSU.
Reklama
Dopravní podnik hlavního města vyzkouší jako první dopravce nový článkový SOR NS. Tím je městská dieselová řada kompletní. Co dál? Uvidíme zítra na CZECHBUSU.
SOR Libchavy pronajal Dopravnímu podniku hlavního města Prahy na rok za symbolickou cenu kloubový autobus SOR NS 18 s karosérií od Patrika Kotase. Ve dvanáctimetrové verzi ho představil výrobce z Libchav na CZECHBUSU před čtyřmi lety. Právě tam avizoval i novou řadu linkových autobusů. Možná se jí dočkáme už zítra.

Nový článkový vůz pro DPP uveze 173 cestujících, 41 sedících. DPP ho může využívat jak pro přepravu cestujících, tak pro prezentační účely.


SOR NS 18 dnes odpoledne dorazil z Libchav do garáží DPP Hostivař. "V následujících dnech jej zaměstnanci připraví na provoz v pražské MHD (opatří polepem, piktogramy, nezbytnou výbavou včetně odbavovacího a informačního systému). Předpokládáme, že jej do provozu nasadíme na začátku prosince," uvedl Daniel Šabík vedoucí odboru Komunikace DPP.

Vůz už splňuje nejnovější emisní normy EURO VI step E, a je také vybaven senzory hlídající mrtvý úhel na pravé straně vozidla detekující pohyb např. cyklistu, kterého by řidič mohl přehlédnout.

"Tento vůz nám výrobce, společnost SOR Libchavy, nabídl na pronájem za symbolickou částku 100 Kč za měsíc s tím, že by uvítal možnost otestování nového typu vozidla v náročných podmínkách pražské MHD. Vozidlo budeme mít pronajato na minimálně 12 měsíců a budeme jej testovat na různých linkách podle vypravení. Chceme jej totiž vyzkoušet napříč našimi garážemi, aby se skutečně dostalo do různých terénů pražské MHD a co největšímu počtu našich řidičů. Po uplynutí ročního testování je možné smlouvu prodloužit, pokud bude zájem z obou stran na testování jednotlivých celků pokračovat delší dobu," řekl Daniel Šabík.