Pražský dopravní den dětí na nádraží Praha-Braník

V sobotu 3. června budou připraveny jízdy historickými vlaky, tramvajemi a vypraveny budou i historické autobusy Karosa ŠD11, Škoda 706 RTO LUX, Karosa B732 a Ikarusy. Děti čeká další pestrý program.

V sobotu 3. června budou připraveny jízdy historickými vlaky, tramvajemi a vypraveny budou i historické autobusy Karosa ŠD11, Škoda 706 RTO LUX, Karosa B732 a Ikarusy. Děti čeká další pestrý program.

ROPID ve spolupráci s Českými dráhami a Dopravním podnikem hl. m. Prahy připravily na sobotu 3. června 2023 Pražský dopravní den dětí. Centrem dění bude od 9 do 17 hodin nádraží Praha-Braník a přilehlé tramvajové a autobusové obratiště. Návštěvníci akce se mohou těšit na jízdy historických vlaků, tramvají i autobusů.

Návštěvníci se budou moct svézt historickým vlakem, který čtyřikrát během dne pojede z Braníka do Vraného nad Vltavou a zpět. Ve vlaku bude platit zvláštní jízdné. Jízdenky jsou již v prodeji ve všech pokladnách a v e-shopu Českých drah.

V rámci dne budou přichystány i další jízdy historických vlaků v obvodu stanice Praha-Braník nebo v jejím okolí. V těchto vlacích budou platit jízdenky dle Tarifu PID a Tarifu ČD nebo bude přeprava zdarma (podle typu vlaku a délky trasy).

K vyzkoušení bude i unikátní páková drezína spolku Železnice Česká Sibiř.

Historická tramvaj s vlečným vozem bude jezdit v polookružní trase z branického nádraží přes Národní divadlo zpět do Braníka. Od zastávky Přístaviště přes Nádraží Braník na Sídliště Modřany a dále po nové tramvajové trati do Libuše pojede na zvláštní lince obousměrná tramvaj KT8D5. Na obou linkách bude přeprava zdarma.

Vypraveny budou také historické autobusy, které odvezou cestující ke Království železnic na Andělu nebo po dvou okružních linkách z branického nádraží přes Branické náměstí, Ryšánku a Dobešku či přes Sídliště Lhotka a Sídliště Novodvorská zpět k nádraží v Braníku. Na všech těchto linkách bude také přeprava zdarma.

Připraven bude pestrý doprovodný program. Návštěvníci si na nádraží budou moci prohlédnout výstavu železničních kolejových vozidel, výstavu o historii železnice, modelová kolejiště a také výrobky ze stavebnice Merkur. Děti z DDM Praha 5 si připravily doprovodný kulturní program. Rodiče s dětmi se mohou těšit na výtvarné dílničky pro tvořivé děti, na skákací hrad, ukázky práce uměleckého kováře a prezentace Policie ČR a hasičů Správy železnic. Na akci nebude chybět ani tradiční maskot Elfík. Samozřejmostí jsou informační stánky partnerů akce a stánky s prodejem předmětů s dopravní tématikou a občerstvením.