Personální změny ve vedení společnosti Scania

Nový rok 2021 přináší důležité personální změny ve vedení společnosti Scania ve středoevropském regionu - Česká republika, Slovensko a Maďarsko.
Nový rok 2021 přináší důležité personální změny ve vedení společnosti Scania ve středoevropském regionu - Česká republika, Slovensko a Maďarsko.
Dosavadní obchodní ředitel Marián Černoch nastoupil na novou pozici vedoucího prodeje v regionu Scania EMA (Eurasie, Střední východ a Afrika), což vedlo k následným změnám.

Marián Černoch nastoupil do společnosti Scania Česká republika před 16 lety na pozici manažera prodeje v dealerství Bohemia a brzy poté se stal ředitelem prodeje pro celou Českou republiku. V poslední době byl k jeho odpovědnosti přidán trh na Slovensku a v Maďarsku. Na svou novou pozici vedoucího prodeje pro oblast Scania EMA nastoupil 1. ledna 2021.

Marián odvedl pro Scanii a naše zákazníky ve středoevropském regionu vynikající práci a jsme velmi hrdí na to, že v rámci světa Scania získá novou odpovědnost; všichni přejeme Mariánovi to nejlepší v jeho další kariéře,“ říká James Armstrong, výkonný ředitel Scania CER. A také vysvětluje způsob náboru Mariánova nástupce. "Víme, že v naší organizaci máme velmi talentované lidi, a proto jsem ani nepřemýšlel o hledání nástupce mimo naši společnost."

Novým obchodním ředitelem středoevropského regionu Scania se tak stal Martin Plachý, který má se společností Scania mnohaleté zkušenosti jako ředitel dealerství v České republice, a to na Moravě i v Čechách.

Martinův nástupce byl také vybrán interně - novým ředitelem dealerství Bohemia v České republice byl jmenován Matěj Venhoda, který ve společnosti Scania pracuje už od roku 1997 v rámci dealerských i distribučních organizací.

Na základě zkušeností a dovedností Martina a Matěje očekávám bezproblémovou změnu v naší organizační struktuře,“ dodává James Armstrong. „A skutečnost, že se nám podařilo pokrýt všechny změny interními lidmi, potvrzuje, že rozvoj talentů pro nás ve společnosti Scania není jen pouhou frází."


Personální změny ve vedení společnosti Scania
Novým obchodním ředitelem středoevropského regionu Scania se stal od 1. ledna 2021 Martin Plachý. Foto Scania