Ostravský Airport Express zahajuje provoz
Trasa nové linky AE Dopravního podniku Ostrava (DPO) je Mošnov,Airport nádraží – Dubina - Hotel Bělský les - Městský stadion - ÚAN – Elektra - Husův sad – Hornopolní. Obsluhovat ji bude primárně 12metrový CNG autobus s klimatizací. Foto DPO

Linka AE od 1. května spojí Letiště Leoše Janáčka s vybranými ostravskými hotely v  blízkosti zastávek MHD. Naváže na přílety a odlety letadel do Londýna a Varšavy. Cestující zaplatí 25 korun.

Linka AE od 1. května spojí Letiště Leoše Janáčka s vybranými ostravskými hotely v  blízkosti zastávek MHD. Naváže na přílety a odlety letadel do Londýna a Varšavy. Cestující zaplatí 25 korun.

Trasa nové linky AE Dopravního podniku Ostrava (DPO) je Mošnov,Airport nádraží – Dubina - Hotel Bělský les - Městský stadion - ÚAN – Elektra - Husův sad – Hornopolní. Obsluhovat ji bude primárně 12metrový CNG autobus s celovozovou klimatizací.

V současnosti je na lince, která je jako AE označena v jízdních řádech, plánováno týdně sedm spojů tam a sedm zpět, které mají navazovat na přílety a odlety letadel z Varšavy a Londýna. V případě zpoždění letů bude autobus vyčkávat na cestující do 60 minut.

Přínos linky vidíme ve dvou rovinách. Jednak chceme, aby Ostravané měli možnost využít dopravce, který je pro ně spolehlivým a známým partnerem, a také konkurence schopným jiným variantám dopravy na letiště. Jízda s námi vyjde za osobu na 25 korun za osobu. Cestujícím nabízí prostor pro pohodlnou jízdu i se zavazadly. Chceme také, aby všichni turisté, kteří do Ostravy přiletí, viděli jako první moderní tyrkysovou MHD, která je dnes už symbolem Ostravy,“ uvádí generální ředitel a předseda představenstva DPO Daniel Morys.

Na letišti novinku vítají: „Ostravské letiště zjišťuje díky pravidelným linkám do Londýna a do Varšavy spojení s celým světem. S pohodlným přestupem ve Varšavě se mohou cestující dostat do více než 80 destinací po celé Evropě, Severní Americe i Asii. Je velmi důležité zajistit našim cestujícím také komfortní dopravu, která bude na tyto odlety a přílety navazovat. Spojení mezi Ostravou a letištěm s linkou Airport Express tak bude skvělou volbou,“ uvedl Jaromír Radkovský, generální ředitel Letiště Ostrava.

Samozřejmě vítáme každou službu, která našim hostům zpříjemní pobyt v Ostravě. Pohodlné spojení mezi letištěm a centrem města ekologickou MHD patří v dnešní době ke standardům moderního cestování všude na světě. Zavedení linky AE vnímáme jako další důležitý krok k podpoře a rozvoji cestovního ruchu a turismu v Ostravě,“ komentuje Michael Seifert, Cluster General Manager Imperial Hotelu Ostrava, Quality Hotelu Ostrava City a Clarion Congress Hotelu Ostrava.