Novým generálním ředitelem byl jmenován s účinností od 1. června 2008 Michel Fourré. Z původních 8 společností vzniknou 4 organizace členěné podle regionů a dojde také k jejich přejmenování.
Reklama
Novým generálním ředitelem byl jmenován s účinností od 1. června 2008 Michel Fourré. Z původních 8 společností vzniknou 4 organizace členěné podle regionů a dojde také k jejich přejmenování.
Tisková zpráva Veolia Transport ČR, a. s. - Praha 16. července 2008
Novým generálním ředitelem společnosti Veolia Transport Česká republika byl jmenován s účinností od 1. června 2008 Michel Fourré (45 let). Současně bude zastávat pozici provozního ředitele Veolia Transport pro střední Evropu zahrnující Českou republiku, Slovensko, Polsko, Maďarsko, Slovinsko, Chorvatsko a Srbsko. Během své kariéry řídil různé společnosti v divizích Veolia Voda, Veolia Environmentální služby a Veolia Transport. Jeho mezinárodní působení zahrnuje nejen Evropu, ale i Latinskou Ameriku. V České republice již působil v roli generálního ředitele firmy IPODEC – ČISTÉ MĚSTO, a.s.
Se změnou na pozici generálního ředitele dochází i ke zjednodušení organizace celé skupiny Veolia Transport v České republice. Ke změnám dojde v průběhu léta a podzimu a z původních 8 společností vzniknou 4 organizace členěné podle regionů a dojde také k jejich přejmenování.

Od 1. 7. 2008 tak najdeme Veolia Transport Teplice s.r.o. (dříve DOPRAVNÍ PODNIK TEPLICE, s.r.o.), od 1. 8. 2008 Veolia Transport Morava a.s. (dnes Connex Morava a.s., kam se k 1. 10. 2008 začlení BUS Slezsko, a.s.), od 1. 9. 2008 Veolia Transport Praha s.r.o. (dnes Connex Praha s.r.o., kam se integroval k 1. 7. 2008 Connex Příbram s.r.o., později se přidá také NERABUS s.r.o.) a Veolia Transport Východní Čechy a.s. (dnes Connex Východní Čechy a.s., kam se k 1. 7. 2008 integroval MAD Kolín s.r.o.).

Ke změně jména došlo také u společností skupiny Veolia Transport na Slovensku. Od 1. 7. 2008 tak na Slovensku působí Veolia Transport Services s.r.o. (dříve KMV s.r.o.) a Veolia Transport Nitra a.s. (SAD Nitra a.s.).