V autobusové dopravě vznikne nová celorepubliková značka
ČSAD Autobusy Plzeň pro linku Plzeň-Vejprnice-Tlučná pořídila nové kloubové autobusy MAN. Jde o nový model městského autobusu MAN Lion´s City G, který v České republice vyjede poprvé. Dopravce pro obě obce bude provozovat linku deset let, svezeme se i na předplatné celého Plzeňského kraje - IDP.

Společnosti ČSAD Vsetín a.s., HOUSACAR s.r.o., KRODOS BUS a.s., ČSAD autobusy Plzeň a. s. a Autobusová doprava-Miroslav Hrouda s.r.o. z koncernu Z-Group se sloučí pod nový název.

Společnosti ČSAD Vsetín a.s., HOUSACAR s.r.o., KRODOS BUS a.s., ČSAD autobusy Plzeň a. s. a Autobusová doprava-Miroslav Hrouda s.r.o. z koncernu Z-Group se sloučí pod nový název.

Dlouhodobě plánovaný projekt završí fúze pěti společností Z-Group. Dopravní společnosti budou konsolidovány do jednoho celku, vznikne tak dopravní skupina působící pod jednotnou globální celorepublikovou obchodní značkou. Nový název bude představen v následujících týdnech (aktualizováno v únoru 2021).

 

 

"Projekt přeměny proběhne tak, že 4 regionální dopravní společnosti (HOUSACAR s.r.o., KRODOS BUS a.s., ČSAD autobusy Plzeň a. s. a Autobusová doprava-Miroslav Hrouda s.r.o.) se sloučí do ČSAD Vsetín. Takto vzniklá nástupnická společnost bude přejmenována a bude  působit pod novým názvem a novou globální celorepublikovou obchodní značkou. Nový název bude představen v následujících týdnech," uvedl Miroslav Slaný, tiskový mluvčí Z-Group.
 
Sídlo a centrální ústředí konsolidované nástupnické společnosti bude na adrese třída Tomáše Bati 258, Louky, 763 02 Zlín, kde v tuto chvíli sídlí rovněž mateřská společnost celého koncernu - společnost Z-Group a.s. Nástupnická společnost vzešlá z fúze bude zastřešovat a reprezentovat dopravní část koncernu Z-Group a bude rozdělena do divizí podle geografického hlediska – Divize Morava (dřívější společnosti ČSAD Vsetín a.s., HOUSACAR s.r.o. a KRODOS BUS a.s.) a Divize ČSAD autobusy Plzeň (dřívější společnosti ČSAD autobusy Plzeň a.s. a Autobusová doprava-Miroslav Hrouda s.r.o.). Historická značka ČSAD Plzeň tak zůstane zachována.