Nový závod Ebusco na elektrické autobusy otevřen
Nizozemský král Willem Alexander otevřel 28. října nový závod Ebusco na výrobu elektrických autobusů v Deurne. Foto Ebusco

V Deurne vyrobí nová továrna, oficiálně otevřená 28. října nizozemským králem, pět set bezemisních autobusů Ebusco 3.0 ročně.
V Deurne vyrobí nová továrna, oficiálně otevřená 28. října nizozemským králem, pět set bezemisních autobusů Ebusco 3.0 ročně.
Za velkého zájmu zaměstnanců společnosti Ebusco, hostů a tisku otevřel 28. října nizozemský král novou tovární halu Ebusco v Deurne nasazením autobusu Ebusco 3.0 na nabíječku. Jeho premiéra v provozu se očekává začátkem roku 2022 a do konce roku má mít nový závod výrobní kapacitu pět set bezemisních autobusů ročně. Společnost Ebusco před několika dny vstoupila na amsterdamskou burzu Euronext.
 
Před zahájením diskutovali pan Hololei, generální ředitel pro mobilitu a dopravu Evropské komise a státní tajemník Van Weyenberg pro infrastrukturu a vodní hospodářství, o energetické transformaci a významu elektrifikace veřejné dopravy a dopravy. Po oficiálním otevření králem následovala prohlídka továrny a zaměstnanci vysvětlili a diskutovali o různých fází výrobního procesu elektrobusů.

Ebusco vyvíjí a vyrábí bezemisní elektrobusy a nabíjecí systémy od roku 2012. Ebusco 3.0, nejnovější model autobusu od Ebusco, se vyrábí výhradně v Deurne v Nizozemsku. V nové tovární hale je karoserie autobusů vyráběna z kompozitu z uhlíkových vláken, lehkého materiálu založeného na letecké technologii. Kromě nižší hmotnosti se autobus vyznačuje větším dojezdem a delší životností. V souvislosti s výrobou modelu výrobce intenzivně přijímá nové zaměstnance.

Peter Bijvelds, CEO Ebusco: „V naší nové tovární hale v Deurne rozšíříme výrobu našeho nejnovějšího modelu autobusu Ebusco 3.0. Kromě toho bude tato nová tovární hala sloužit pro plánované mezinárodní rozšířen. Otevření je pro Ebusco důležitým a slavnostním okamžikem a jsme nesmírně hrdí, že král Willem Alexander dnes odpoledne oficiálně tovární halu otevřel".


Nový závod Ebusco na elektrické autobusy otevřen
První e-busy Ebusco 3.0 mají být v provozu na začátku roku 2022. Vyrábět se budou v nové továrně v Deurne. Foto Ebusco