Nová plzeňská tramvaj vyrazila na první jízdu s cestujícími
Plzeňských žlutých nových tramvají ForCity Smart 40T bude do srpna 2023 v provozu dvanáct. Foto Škoda Transportation

Tříčlánková Škoda ForCity 40T vyrobená v Plzni odjela požadované kilometry pro homologaci a je připravena na zařazení do běžného provozu.
Tříčlánková Škoda ForCity 40T vyrobená v Plzni odjela požadované kilometry pro homologaci a je připravena na zařazení do běžného provozu.
V pondělí 25. října odpoledne se vydala tramvaj Škoda ForCity Smart 40T na svoji první jízdu s cestujícími do ulic Plzně. Prvními cestujícími byli zástupci města Plzně, Plzeňských městských dopravních podniků (PMDP) a výrobce – Škody Transportation. Tramvaj již odjezdila požadovaných 20 tisíc kilometrů pro účely homologace a brzy ji čekají pravidelné jízdy s cestujícími. PMDP objednaly od výrobce 2 kusy tramvají tohoto typu a v letošním roce využily opce na dalších 10 kusů ve stejném provedení. Osm tramvají dodá Škodovka do konce roku 2022 a poslední dvě do 31. 8. 2023. Cena jedné je cca 55 milionů korun. Podle rámcové smlouvy mají PMDP možnost objednat dalších deset kusů.

Téměř po 20 letech dodáváme do Plzně novou tramvaj vyrobenou přímo Plzeňáky. Jedná se o nejmodernější generaci škodováckých tramvají, která všem cestujícím poskytne nejvyšší úroveň pohodlí a bezpečí. Například skelet čela vozidla je navržen tak, aby více chránil řidiče a cestující v případě kolizí a současně byl ohleduplný i k dalším účastníkům dopravy,“ komentuje Petr Brzezina, Prezident skupiny Škoda Transportation.

Tramvajová doprava hraje v našem městě klíčovou roli, propojuje městské čtvrti s centrem a Plzeň se systematicky věnuje jejímu rozvoji. Nedávno jsme vybudovali novou trať k univerzitnímu kampusu a na Borská pole, letos v září jsme veřejnosti představili zvažovaný plán na zavedení nové tramvajové tratě na Vinice a společně s našimi partnery, mezi nimiž je i Škoda Transportation, připravujeme projekt chytré tramvaje a inteligentního dopravního systému města Plzně. To jsou naše plány do brzké budoucnosti, ke které patří i moderní vozový park,“ uvedl Martin Baxa, primátor města Plzně.

PMDP postupně vyřadí vysokopodlažní tramvaje T3R.P a všechny spoje tak budou bezbariérově přístupné. Tramvaj je vybavena nejmodernějšími informačními systémy, kamerami a dalšími inovacemi. Nový je také interiér, který odpovídá dnešním trendům jako je funkčnost a jednoduchost. Tramvaje budou plně klimatizované.

Škoda ForCity Smart 40T pro Plzeň

Tříčlánková obousměrná velkokapacitní tramvaj je 100% nízkopodlažní. Dalšími přednostmi vozidla jsou plně otočné podvozky a nízké nápravové tlaky, které jsou šetrné ke kolejovému svršku. Tramvaje mimo jiné nabízejí technické řešení vhodné jak pro ostré oblouky, tak i pro náročné stoupání tratí v Plzni.

Rychlý nástup a výstup cestujících umožní pět dvoukřídlých dveří na obou stranách tříčlánkového 29 metrů dlouhého vozidla. Tramvaje ForCity Smart odpovídají nejnovějším evropským normám, včetně požadavků na nehořlavost použitých materiálů, na pevnost skříní vozidel nebo odolnost skříně vozidla proti nárazu. Čelo vozidla je navrženo tak, aby více chránilo řidiče a cestující v případě kolizí a zároveň i další účastníky dopravy. Nové uspořádání pracoviště řidiče rovněž poskytuje lepší výhled pro řidiče a pohodlnější ergonomii řízení.

Ve Škodovce probíhá aktuálně výroba tramvají hned do několika měst. Plzeňský závod vyrábí kromě plzeňských tramvají i vozidla pro německý Bonn, továrna ve finském Otanmäki pracuje na vozidlech pro trojměstí Mannheim, Ludwigshafen a Heidelberg a také do Helsinek. V Ostravě pak probíhá montáž tramvají přímo pro Ostravu.