
Valencie objednává od MAN celkem 84 městských autobusů. Zakázky jsou součástí rozsáhlého investičního plánu města na modernizaci autobusového vozového parku a snížení místních emisí. MAN získal smlouvu na dvě části z výběrového řízení na celkem 161 autobusů za více než 93 milionů eur. Úspěšní byly také Irizar e-mobility a Iveco Bus.
Valencie objednává od MAN celkem 84 městských autobusů. Zakázky jsou součástí rozsáhlého investičního plánu města na modernizaci autobusového vozového parku a snížení místních emisí. MAN získal smlouvu na dvě části z výběrového řízení na celkem 161 autobusů za více než 93 milionů eur. Úspěšní byly také Irizar e-mobility a Iveco Bus.
Podle městské dopravní společnosti ve Valencii (Empresa Municipal de Transporte- EMT) se 161 nově objednaných vozidel připojí ke flotile mezi koncem roku 2026 a začátkem roku 2027. Většinu tvoří autobusy standardní velikosti s kapacitou pro více než 80 cestujících, 67 bude 18metrových kloubových hybridních vozidel s kapacitou pro 165 cestujících. Po dokončení dodávek se výrazně sníží průměrné stáří vozového parku, které klesne ze současných 9,85 let na 6,5 let v roce 2027. Podíl autobusů s dieselovým motorem se sníží na 6,5 % z celkového počtu.
Přestavba vozového parku je součástí komplexního investičního programu v celkovém objemu kolem 170 milionů eur, který počítá se zavedením 218 nových elektrických a hybridních autobusů do roku 2028.
MAN informoval o své dosud největší zakázce na elektrické autobusy do Španělska v tiskové zprávě. Získal dvě ze čtyř částí výběrového řízení EMT. Objednávka zahrnuje 57 plně elektrických autobusů Lion's City 12 E a 27 autobusů Lion's City 18 s technologií MAN EfficientHybrid. Hodnota zakázky je přibližně 50 milionů eur a je včetně údržby vozidel.
"Je to velký úspěch. Naše bateriově elektrické autobusy již ve Valencii jezdí, stejně jako v mnoha dalších španělských městech,“ říká Robert Katzer, Head of Sales & Product Bus v MAN Truck & Bus. „Fakt, že se flotila elektrických autobusů MAN dále rozšiřuje, jasně ukazuje, jak spokojeni jsou s našimi vozidly řidiči, provozovatelé a cestující.“
Řada autobusů MAN Lion's City E je již šest let úspěšně v provozu – s více než 2 500 vozidly v Evropě, která ujela více než 100 milionů kilometrů. Jen v prvním čtvrtletí roku 2025 dosáhl prodej 283 kusů. To odpovídá více než 50 procentům městských autobusů prodaných společností MAN v Evropě.