Největší čínský karosář Yutong plánuje nové výrobní linky
www.yutong.com/english

Cílová kapacita 50000 autobusů ročně (loni 28625) má velké exportní ambice.
Reklama
Cílová kapacita 50000 autobusů ročně (loni 28625) má velké exportní ambice.
Výrobce YUTONG, který deklaruje 28625 malých, středních a velkých autobusů a autokarů vyrobených v roce 2009, se chystá instalovat linku s kapacitou 20000 jednotek s nárůstem kapacity o 70% na celkem 50000 jednotek. Společnost zatím zakoupila 140 hektarů pro nový projekt. Záměrem je v novém závodě vyrábět vyšší kategorii autokarů, autobusů i městských vozů.

Hlavním cílem výrobce v příštích letech je nárůst exportu. Aktuálně Yutong dodal 240 autobusů na Kubu a obdržel evropský certifikát WVTA pro jeden z autokarů. Také byl v Holandsku homologován autokar Yutong ZK6129H/ZK6119HA v souladu s Evropskými technickými nařízeními tak, aby mohl být nabídnut ve všech zemích EU a Švýcarsku včetně částí.
Z materiálu YUTONG BUS PLANS NEW ASSEMBLY LINES AND GETS EUROPEAN WVTA na stranách veletrhu BUSWORLD www.busworld.org, kde najdete průběžně i další aktuality ze světa autobusů.

Autokar Yutong Eurobus z Islandu na BUSWORLDu 2009
Z předváděcích dní Yutong v Čechách. 6.7. 2009 Plzeň

Největší čínský karosář Yutong plánuje nové výrobní linky
Z předváděcích dní Yutong v Čechách. 6.7. 2009 Plzeň. Foto BUSportál.