Na linky v Liberci vyjely v novém roce nové autobusy
Posledních osm nových autobusů S0R NS 12 z rámcové smlouvy na celkem 20 kusů, je v Liberci v provozu. Foto DPMLJ

Celkem osm nových vozů SOR NS 12 doplnilo vozový park Dopravního podniku měst Liberce a Jablonce nad Nisou, postupně nahradí dosluhující autobusy.

Celkem osm nových vozů SOR NS 12 doplnilo vozový park Dopravního podniku měst Liberce a Jablonce nad Nisou, postupně nahradí dosluhující autobusy.

Na základě nadlimitní otevřené soutěže na začátku roku 2020 uzavřel DPMLJ rámcovou dohodu o dodávce dvaceti autobusů SOR NS 12 v celkové hodnotě 103 milionů korun bez DPH se SOR Libchavy. Cena za vozidlo je 5,15 milionů Kč bez DPH.

Rámcová smlouva na nákup nových dieselových nízkopodlažních dvounápravových, třídveřových autobusů určených byla podepsána v únoru 2020. Ve stejném roce do běžného provozu v Liberci vyjely čtyři vozy, v roce 2021 jich bylo osm. V závěru roku 2022 byl pak obsah smlouvy naplněn dodáním posledních osmi autobusů, které dopravní podnik objednal v březnu 2022.

Naším společným cílem bylo, aby vozidla co nejdříve vyjela do ostrého provozu na linky městské dopravy a zkvalitnila nabízenou službu cestujícím, ale i práci řidičům“, uvedl Michal Zděnek, předseda představenstva DPMLJ.

Nové autobusy řady SOR NS 12 jsou vybaveny dieselovým pohonem. Každé z dodaných vozidel má ve své výbavě klimatizaci, USB zásuvky, kamerový systém nad dveřmi, kamery pro sledování přední a zadní části vozidla. Součástí výbavy je také zařízením monitorující počty cestujících.

V dopravním podniku se snažíme pravidelně obnovovat část vozového parku. Jsem rád, že i přes složitou finanční situaci, se to podařilo. Pro vedení města i dopravní podnik je důležité, aby byl zachován co nejvyšší komfort pro cestující veřejnost,“ řekl Petr Židek, náměstek primátora města Liberce a předseda dozorčí rady dopravního podniku.

Všechny nové autobusy řady SOR NS12 vyjíždí denně na různé linky MHD.