bude příštích deset let provozovat ČSAD Jindřichův Hradec .
Reklama
bude příštích deset let provozovat ČSAD Jindřichův Hradec .
Smlouvy o veřejných službách v přepravě cestujících městskou hromadnou dopravou k zajištění dopravní obslužnosti města Jindřichův Hradec a jeho vybraných místních částí na období 2016-2025 31. srpna 2015 v obřadní síni Staré radnici v Jindřichově Hradci, podepsali zástupci města a ČSAD Jindřichův Hradec a.s., vítězem výběrového řízení.í

ČSAD Jindřichův Hradec a.s., člen koncernu ICOM transport a.s., bude provozovat městskou hromadnou autobusovou dopravu na celém území města a bude zajíždět i do místních částí Radouňka, Políkno, Buk, Dolní Skrýchov a Otín. Již tento rok budou nově vystavěny točny v místních částech Políkno, Dolní Skrýchov, Otín a u železniční stanice v Jindřichově Hradci.

Začátkem roku 2016 tak dojde ke změně systému v městské hromadné dopravě v Jindřichově Hradci. Upraví se nejen trasy, ale také linky, které budou zajíždět do místních částí Jindřichova Hradce. Četnost spojů na linkách se oproti původním jízdním řádům zvýší. Všechny autobusy, které budou v provozu, budou mít žlutomodré provedení a budou vybaveny informačními panely. Ceník jízdného pro cestující zůstane stejný. Dopravce avizuje nové nízkopodlažní třídveřové autobusy značky Mercedes-Benz EURO 6 s vnějším i vnitřním informačním systémem.

Z TZ ICOM transport
BUSportál: Městskou dopravu provozuje v současnosti také dopravce ČSAD Jindřichův Hradec.