Od 8.3.2009 jsou do systému ODIS zapojeny všechny linky MHD Havířov na území města Havířova.
Reklama
Od 8.3.2009 jsou do systému ODIS zapojeny všechny linky MHD Havířov na území města Havířova.
Integrovaný dopravní systém Moravskoslezského kraje ODIS se rozšiřuje do Havířova
Od 8.3.2009 jsou do integrovaného dopravního systému ODIS zapojeny všechny linky MHD Havířov, avšak prozatím pouze na území města Havířova (tarifní zóna č. 40). Na veškerých úsecích mimo město Havířov (tj. na území měst a obcí Horní Suchá, Albrechtice, Stonava, Těrlicko, Horní Bludovice, Šenov, Petřvald) prozatím nelze cestovat těmito linkami v Tarifu ODIS !

Na linkách MHD Havířov jsou uznávány pouze dlouhodobé časové jízdenky ODIS. Vedle těchto jízdenek zůstávají zachovány kompletní Tarifní podmínky MHD Havířov a to jak pro jednotlivé jízdné, tak i pro časové jízdenky a bezplatnou přepravu.

Linky MHD Havířov (č. 1 - 22) budou v souladu s jednotným celokrajským číselníkem pro linky ODIS nově označeny čísly 401 - 422. Na vozidlech i na zastávkových jízdních řádech však bude dočasně používána stávající číselná řada 1 - 22, ke změně dojde až v prosinci 2009 se změnou platností jízdních řádů. Trasy linek i jednotlivé jízdní řády se v souvislosti se zapojením do ODIS nemění.

Dlouhodobé časové jízdenky ODIS pro zónu č. 40 (Havířov) jsou na linkách MHD Havířov platné pouze v podobě bezkontaktní čipové karty ČSAD Havířov a.s. Na papírové jízdní doklady ODIS se zónou č. 40 nelze na těchto linkách cestovat, je možné je použít pouze v příměstských autobusech zařazených do ODIS (tj. linky č. 533, 548 a 870404) a vlacích (linky S1, R1). Výjimkou jsou celosíťové jízdenky, které jsou uznávány v papírové podobě i v MHD Havířov.

Více informací na www.kodis.cz.