Jiří Vaněk novým generálním ředitelem společnosti Iveco CR ve Vysokém Mýtě
Jiří Vaněk. Foto Iveco Bus

Reklama

Společnost Iveco Bus oznámila 25.7.2014, že Jiří Vaněk byl jmenován generálním ředitelem společnosti Iveco Czech Republic, a. s.

Jiří Vaněk se narodil v roce 1965. Po studiích dopravní a manipulační techniky na strojní fakultě ČVUT Praha nastoupil v roce 1989 do bývalé Karosy (od května 2013 Iveco Bus) jako Product Engineering Assistant a prošel různými klíčovými pozicemi. V současnosti zastává i pozici ředitele Iveco Product Development & Engineering Bus, kde je zodpovědný za vývoj celé produktové řady Iveco Bus a spolupodílí se na úspěchu meziměstské řady Crossway napříč celou Evropou.

Jiří Vaněk nahradí Pavla Pachovského, který se po úspěšné kariéře v průmyslovém odvětví rozhodl odejít do důchodu. Pavel Pachovský nastoupil do společnosti v roce 1997. Od roku 2011 byl generálním ředitelem a předsedou představenstva Iveco Czech Republic, a. s.

Pod jeho vedením získala společnost Iveco Czech Republiic, a. s. mnoho významných ocenění (Firma roku, Zaměstnavatel Pardubického regiononu, aj.) a výrobní závod Vysoké Mýto dosáhl v roce 2013 rekordní produkce 3165 autobusů.

Závod ve Vysokém Mýtě je největším výrobním závodem Iveco Bus. Společnost Iveco Czech Republic, a. s. navazuje na dnes již 86letou tradici výroby autobusů v tomto městě a na 119letou historii firmy založené Josefem Sodomkou. Firma, známá od roku 1948 pod jménem Karosa, se již v druhé polovině čtyřicátých let minulého století orientovala převážně na výrobu autobusů a je spojena s řadou vozidel. Jedná se o řadu 706 RTO, ale i o další řady ŠM, ŠL, ŠD, 700 a 900. Na tyto úspěšné typy vozidel navázala vozidla řady Crossway. Výrobní závod doposud vyrobil více než 20 000 vozidel Crossway. Výroba v současnosti dále zahrnuje vozidla typu Crossway a Urbanway s různými typy motorů v mnoha výrobních modifikacích vozidel.

Z TZ IVECO CR
IVECO CR připravilo s Jiřím Vaňkem (ve funkci ředitele Iveco Product Development & Engineering Bus na začátku roku 2014) rozsáhlý rozhovor. Protože rozhovory vedené vně BUSportálu uveřejňujeme jen výjimečně - a také pro rozsah rozhovoru - umožňujeme si ho přečíst v původním dokumentu:
IVECO_Rozhovor_s_Jirim_Vankem_CZ.docx

Dagmar Braunová
12.8.2014: S hlubokým smutkem oznamujeme, že 8.8.2014 Pavel Pachovský zemřel.

Jiří Vaněk novým generálním ředitelem společnosti Iveco CR ve Vysokém Mýtě
Pavel Pachovský 2014 Foto Iveco Bus
Jiří Vaněk novým generálním ředitelem společnosti Iveco CR ve Vysokém Mýtě
Pavel Pachovský (vpravo) 2012. Foto BUSportál
Jiří Vaněk novým generálním ředitelem společnosti Iveco CR ve Vysokém Mýtě
Crossway © BUSportál