Iveco Crossway "v barvách" Československého Dopraváka

při příležitosti konání veletrhu Czech Raildays v Ostravě 18.–20. 6. 2013.
při příležitosti konání veletrhu Czech Raildays v Ostravě 18.–20. 6. 2013.
Ostrava, 17. 6. 2013 – Při příležitosti konání veletrhu Czech Raildays v Ostravě ve dnech 18.–20. 6. 2013 bude na venkovní ploše areálu nákladového nádraží k vidění mj. částečně nízkopodlažní vůz Iveco Crossway LE 10,8M CITY, který bude součástí stánku časopisu Československý Dopravák.

Low Entry vůz ve zkrácené délkové variantě je ve výrobním programu vysokomýtského závodu Iveca od podzimu roku 2011, přičemž k dispozici jsou jak městská (CITY), tak linková verze (LINE). Na výstavní ploše bude k vidění městská modifikace vozidla, která zde bude sloužit jako zázemí stánku časopisu.

„Na veletrhu Czech Raildays se letos prezentujeme poprvé, a protože využíváme venkovní plochu výstaviště, museli jsme vyřešit otázku uskladnění věcí. Chtěli jsme využít něco, co bude zároveň tematicky vhodně propojeno se zaměřením časopisu, na první pohled zaujme, a přitom to nebude příliš náročné na převoz či montáž,“ říká Libor Hinčica, šéfredaktor časopisu.

Výsledným řešením se stalo zapůjčení prezentačního vozu Iveco Crossway v délce 10,8 m, který v bílém laku opustil výrobní linku na počátku letošního roku. Oproti základnímu provedení zaujmou na prezentačním vozidle disky kol v barvě karoserie, klimatizace stanoviště řidiče, zvolený typ sedáků v interiéru, či zvýšený podíl okenních větraček. Před příjezdem do Ostravy se mohli s vozidlem svézt cestující v Opavě, kde byl vůz zapůjčen místnímu Dopravnímu podniku.

Pro prezentaci časopisu Československý Dopravák byl pak autobus dodatečně vybaven reklamním polepem s převládající modrou barvou, která na bílé ploše vozidla vyniká. Bílá a modrá barva jsou přitom tradiční barvy časopisu, které v sobě mají symboliku typických modrých uniforem dopraváků, barev města, kde má časopis své sídlo (Ostrava) i československé trikolory. Chybí pouze červená barva, která v původním návrhu grafiky časopisu coby doplňková obsažena byla, ale později byla vypuštěna.

„Jsme rádi, že se nám podařilo najít porozumění pro náš záměr u společnosti Iveco Bus, která prezentační vozidlo vlastní a firmy KAR GROUP, která je dealerem vozů značky Iveco a která zapůjčení vozidla zastřešila. Výrobu reklamního polepu a jeho instalaci zajistila zlínská společnost Mobilboard. Všem třem společnostem bychom rádi touto cestou poděkovali,“ uzavírá Libor Hinčica.

TZ Československý Dopravák

Iveco Crossway "v barvách" Československého Dopraváka
Iveco Crossway "v barvách" Československého Dopraváka