IVECO BUS předalo 50 000. vyrobený Crossway
Jubilejní vůz Crossway bude součástí flotily ÖBB Postbus, která patří k největší v Evropě. Foto CNH Industrial

Výroční meziměstský autobus z produkce závodu Iveco ve Vysokém Mýtě získala největší autobusová společnost v Rakousku ÖBB Postbus. 50 000. Crossway vyjede v Linci.
Výroční meziměstský autobus z produkce závodu Iveco ve Vysokém Mýtě získala největší autobusová společnost v Rakousku ÖBB Postbus. 50 000. Crossway vyjede v Linci.
Řada CROSSWAY, která je úspěšná v Evropě i Africe, dosáhla nového rekordu. 50 000. vyrobený Crossway byl předán největší autobusové společnosti v Rakousku a provozovateli většiny meziměstských autobusových linek ÖBB Postbus. Slavnostního předání jubilejního autobusu se 30. září v závodě ve Výsokém Mýtě zúčastnili za ÖBB Postbus Austra - Peter Schmolmüller, Regional Management North, Linz, Andreas Bittermann, Regional Management North, Linz, Mario Tallian, technický ředitel a Vladimir Homola, generální ředitel ČSAD Autobusy České Budějovice, dceřiné společnosti ÖBB/Postbus.

50 000. Crossway pro ÖBB Postbus je součástí smlouvy podepsané v roce 2016 na dodávku více než 200 CROSSWAY a CROSSWAY LE. Bude uveden do provozu v rakouském Linci, kde se fotila ÖBB Postbus rozroste na téměř 1 300 vozů, což představuje největší flotilu v německy mluvícím regionu DACH a patří k největším v Evropě.

Verze Line Low Entry Crossway ÖBB Postbus uveze 45 cestujících, kteří budou mít mimo jiné k dispozici nabíjecí porty USB na každém sedadle, klimatizaci a interní TFT obrazovku pro pohodlnou cestu. Je 12 metrů dlouhá a je vybavena motorem Cursor 9 Euro VI o výkonu 360 HP, jehož exkluzivní patentovaná technologie HI-SCR bez recirkulace výfukových plynů (EGR) dosahuje výrazně nízkých úrovní emisí, ale také umožňuje snížit spotřebu paliva a náklady na údržbu.

Za 15 let se Crossway stal měřítkem meziměstského segmentu. Řada CROSSWAY se svými více variantami (10,7, 12, 13 a 14,5 m) a motory poháněnými naftou nebo bioplynem splní všechny potřeby zákazníků. Kombinuje provozní ziskovost, všestrannost a výkon.

Modely Crossway za 15 let získaly několik ocenění, včetně „International Bus & Coach Award 2017“ a „Sustainable Bus of the Year 2018“ za verzi Low Entry s dieselovým a plynovým pohonem a v poslední době „Sustainable Bus of the Year 2020“ a „International Sustainability Award 2021“ pro jeho plynovou verzi.

Řada Crossway se vyrábí v závodě IVECO BUS Vysoké Mýto a těží z dlouhodobého know-how ve výrobě meziměstských autobusů a autokarů. S více než 3 800 zaměstnanci a 1 700 subdodavateli je jedním z největších zaměstnavatelů v České republice a východní Evropě a největším evropským výrobcem autobusů s více než 4 000 vyrobenými vozidly ročně.

Jsme hrdí na to, že můžeme oslavit dodání 50 000. autobusu Crossway do ÖBB Postbus a děkujeme za dlouhotrvající důvěru v naše CROSSWAY,“ řekl Stéphane Espinasse, IVECO BUS Brand Leader. „Tento 50 000. Crossway je milníkem v historie této řady, která se v průběhu let stala díky své univerzálnosti a osvědčené spolehlivosti absolutním bestsellerem ve svém tržním segmentu “.


IVECO BUS předalo 50 000. vyrobený Crossway
Iveco Bus předalo ve Vysokém Mýtě 30. září ÖBB Postbus 50 000. Crossway. Foto Iveco Bus