Do Bratislavy dodá (pravděpodobně) bateriové trolejbusy Škoda Electric
Pokud výběrové řízení schválí Úřad pro veřejné zakázky dodá Škoda Electric do Bratislavy bateriové trolejbusy ŠKODA 27 Tr s karosérií Solaris. Foto DPB

Dopravní podnik Bratislava zveřejnil výsledky tendru na nákup kloubových trolejbusů. Škoda Electric s levnější nabídkou zvítězila nad SOR Libchavy.
Dopravní podnik Bratislava zveřejnil výsledky tendru na nákup kloubových trolejbusů. Škoda Electric s levnější nabídkou zvítězila nad SOR Libchavy.
Dopravní podnik Bratislava (DPB) vyhodnotil soutěž na dodavatele hybridních trolejbusů délkové kategorie 18 metrů. Půjde o nízkopodlažní, klimatizovaná, kloubová vozidla s kombinovaným pohonem z trakční sítě a na baterie. Veřejná zakázka na nákup těchto vozidel byla vyyhlášena v dubnu. O dodávku 23 trolejbusů projevili zájem dva uchazeči.
 
Vítězem se stala společnost Škoda Electric s cenovou nabídkou ve výši 12 395 850 Eur bez DPH. Na druhém místě skončila společnost SOR Libchavy s cenovou nabídkou 13 340 000 Eur bez DPH. Odhadovaná cena zakázky byla 18 783 000 Eur bez DPH s tím, že nákup trolejbusů bude spolufinancován z Evropských strukturálních fondů v rámci Operačního programu Integrovaná infrastruktura. Vítězná společnost předložila nabídku s trolejbusem ŠKODA 27 Tr, třínápravovým čtyřdveřovým kloubovým vozem s karoserií Solaris.
 
Smlouvu s vítězným sdružením plánuje DPB podepsat v případě, že nebudou uplatněny námitky a po kontrole soutěže ze strany Úřadu pro veřejné zakázky.
 
"V Bratislavě se připravujeme na trolejbusovou revoluci. Trolejbusovou síť plánujeme modernizovat, rozšiřovat a zrychlovat. S tím souvisí i nákup nových vozidel. Nové kloubové trolejbusy zvýší přepravní kapacitu a nahradí dieselové autobusy na vybraných linkách. Ve výbavě budou mít všechny komfortní prvky," řekl Martin Rybanský, předseda představenstva DPB a.s.