Daimler Buses na Busworld Europe 2023
Uvidíte na Busworld 2023: Setra MultiClass 500 LE - S 510 LE, S 515 LE v medově žluté metalíze. Foto Daimler Buses

Zaměřeno na elektromobilitu, bezpečnost a udržitelnost. Mercedes-Benz přiveze úsporné městské Intouro, kompletně vylepšené Tourismo a bezemisní Citara. Setra novou MultiClass LE a modernizované zájezdové autobusy ComfortClass a TopClass. Představí nové a vylepšené asistenční systémy a MirrorCam míto zrcátek.

 

Zaměřeno na elektromobilitu, bezpečnost a udržitelnost. Mercedes-Benz přiveze úsporné městské Intouro, kompletně vylepšené Tourismo a bezemisní Citara. Setra novou MultiClass LE a modernizované zájezdové autobusy ComfortClass a TopClass. Představí nové a vylepšené asistenční systémy a MirrorCam míto zrcátek.

 

Daimler Buses na stánku o ploše 2 700 metrů čtverečních s osmi inovativními autobusy a zájezdovými autokary Mercedes‑Benz a Setra. Další tři vozidla na venkovní ploše, dvě připravena k testovacím jízdám. Výrobce slibuje premiéry a inovace na téma elektromobility, bezpečnosti a udržitelnosti, nové služby servisní značky Omniplus, 10leté výročí BusStore, přední značky použitých autobusů a zájezdových autokarů.  

Mercedes-Benz: eMobilita pro městské autobusy, ekonomické Intouro, komplexně vylepšené Tourismo

Všestranný a hospodárný hybridní meziměstský autobus Mercedes-Benz Intouro uvítá návštěvníky u vchodu na veletrh. Ve výstavních halách budou slavit premiéru plně elektrický sólo autobus eCitaro s palivovými články, eCitaro s nejnovější generací baterií NMC3 a brazilský podvozek městského autobusu eO500U.

Pro testovací jízdy venku bude k dispozici Mercedes‑Benz eCitaro G s palivovými články.

Mercedes‑Benz Tourismo s vysokou podlahou prošel před veletrhem zásadním dalším vývojem, který kombinuje hospodárnost, bezpečnost a komfort.

Kromě elegantního antracitového metalického laku mají všechna vozidla s hvězdou Mercedes společnou řadu nových bezpečnostních a asistenčních systémů.

Setra: nová MultiClass LE

Svou veletržní premiéru bude slavit nedávno představená modelová řada Setra MultiClass LE – všestranný meziměstský autobus s nízkopodlažním designem, který vynikne stejně jako městský autobus i v příměstském provozu. Nový top model S 518 LE se předvede jako třínápravový meziměstský gigant o délce 14,5 metru bude připraven k testovacím jízdám.

A dále po loňské premiéře hight-decker Setra ComfortClass, Super-high-decker TopClass a stylově modernizovaný dvoupodlažní zájezdový autobus Setra S 531 DT. Trocha extravagance je pro Setru nutností: to platí pro vybranou komfortní výbavu zájezdových autobusů i jejich vzhled s hřejivým a nezaměnitelným medově žlutým metalickým lakem.

Mercedes‑Benz a Setra: nové a vylepšené asistenční systémy, MirrorCam místo vnějších zpětných zrcátek na přání

Daimler Buses se zaměřuje na bezpečnost: značky Mercedes‑Benz Buses a Setra od Daimler Buses jsou již tradičně průkopníky nových bezpečnostních technologií a asistenčních systémů. Na veletrhu Busworld Europe 2023 v Bruselu společnost Daimler Buses představí ucelenou řadu nových a vylepšených asistenčních systémů.

Nový asistent nouzového brzdění Active Brake Assist 6 (ABA 6) pro zájezdové autokary a vysokopodlažní autobusy využívá kombinaci radarových senzorů krátkého a dlouhého dosahu a také kamery. ABA 6 nyní může samostatně implementovat nouzové brzdění v reakci na všechny druhy chodců a cyklistů. Ještě přesněji reaguje na stojící překážky v širokých zatáčkách a ještě spolehlivěji na víceproudý provoz, změnu jízdního pruhu a střídavý provoz.

Daimler Buses představí také Preventive Brake Assist 2 pro nízkopodlažní autobusy, novou generaci prvního aktivního brzdového asistenčního systému na světě pro specializované autobusy linkové dopravy. Tento systém dokáže reagovat na stojící i pohybující se objekty, včetně chodců a cyklistů. Nyní dokáže zpracovávat několik objektů současně a v rámci limitů systému nabízí vylepšenou detekci objektů mimo vozovku.

Nový asistent odbočování Sideguard Assist 2, který je rovněž založen na radaru, reaguje a díky nové koncepci senzorů ještě přesněji varuje, pokud hrozí kolize s chodci, cyklisty a stojícími překážkami. Systém se nyní používá i pro stranu řidiče. Díky tomu je odbočování vlevo ještě bezpečnější.

Frontguard Assist je zcela nový. Tento systém je také založen na radaru. Detekuje a varuje před překážkami nebo osobami přímo před vozidlem až do rychlosti 15 km/h. Sideguard Assist 2 a Frontguard Assist kombinují kompletní systém varování před překážkami a osobami na boku a před vozidlem.

Novinkou je také inteligentní asistent rychlosti Traffic Sign Assist. Porovnává aktuální rychlost vozidla s povolenou rychlostí vozidla a varuje řidiče při překročení povolené rychlosti.

V budoucnu budou všechny modelové řady autobusů a zájezdových autobusů Mercedes-Benz a Setra, ať už se jedná o městské, meziměstské nebo zájezdové autobusy, volitelně k dispozici s MirrorCam namísto dříve instalovaných vnějších zpětných zrcátek. Výhodou je rozšířené zorné pole řidiče přes okna a výrazně lepší výhled dozadu ve tmě díky zesílení zbytkového světla. Malá plocha čočky fotoaparátu je méně náchylná na nečistoty. Ve srovnání s běžnými zrcátky MirrorCam téměř nebo jen nepatrně vyčnívá za okraje vozidla. To znamená snadnější manévrování a menší poškození. Konečně se zmenší plocha vozidla směřující dopředu, což má pozitivní vliv na spotřebu paliva.

Omniplus: udržitelný, bezpečný, digitální a s inovativními službami

Omniplus, servisní značka Daimler Buses, představí v Bruselu nová a osvědčená servisní řešení. Důraz je kladen na udržitelnost, bezpečnost a digitalizaci. Udržitelnost začíná výrobním procesem, například výrobou originálních dílů. V této souvislosti Omniplus vyvinul řešení, jako je repasování dílů, 3D tisk nebo druhý život vysokonapěťových baterií. Školicí kurzy Omniplus slouží k zajištění bezpečnosti vozidla, cestujících a řidičů. Nové servisní smlouvy Premium Dynamic a Premium Regional Dynamic, které umožňují dynamické měsíční servisní sazby založené na skutečném počtu najetých kilometrů vozidel, zajišťují bezpečnost i hospodárnost.

Další důležité zaměření se soustředí na digitální služby, které se staly nepostradatelným nástrojem mnoha provozovatelů autobusové a zájezdové autokarové dopravy ke zlepšení dostupnosti a ekonomické efektivity jejich vozového parku. Od nové analýzy výkonu Omniplus On a Omniplus On Uptime pro, nabídky pro podniky provozující vlastní dílnu, až po funkci Remote Charge Control pro elektrické autobusy, Omniplus rozšiřuje své digitální služby a představuje nové služby.

Daimler Buses je například jedním z prvních výrobců vozidel v Evropě, který svým zákazníkům nabízí datové rozhraní pro vzdálené monitorování vozidel, které bylo certifikováno podle univerzálního mezinárodního standardu ITxPT: virtuální datové rozhraní TiGR (Telediagnostic for intelligent Garage in Real time ). Díky harmonizovanému rozhraní s univerzálním přenosovým protokolem mohou nyní dopravci zjednodušit analýzy vozidel a získat homogenní datovou základnu pro celý svůj vozový park.

BusStore: deset let značky kvality pro ojeté autobusy a zájezdové autokary

BusStore, mezinárodní značka pod záštitou Daimler Buses, letos slaví desáté výročí. Od svého založení v roce 2013 se BusStore stal evropským lídrem na trhu v tomto odvětví a neustále rozšiřoval svou síť. Jubilejní rok bude zahájen v Bruselu mnoha kampaněmi.

Autobusy a zájezdové autokary značek Mercedes-Benz a Setra jsou od počátku středem zájmu nabídky BusStore; dnes tvoří více než tři čtvrtiny všech nákupů a prodejů. Kromě toho jsou v prodejních seznamech zahrnuty také všechny běžné značky autobusů a autokarů. Jasné a univerzální klasifikace, financování, záruky, servisní smlouvy, dodatečné vybavení, jako je asistent otáčení a nabídky leasingu tvoří základ úspěchu značky BusStore ojetých autobusů a zájezdových autokarů.

Daimler Buses