ČSAD Slaný zahájí v prosinci provoz linkové autobusové dopravy na Teplicku
Příměstskou dopravu na Teplicku bude zajišťovat 21 třínápravových low-entry autobusů značky SETRA. Foto ICOM Transport

Příměstskou a meziměstkou dopravu na Teplicku zajistí čtyřicet nových autobusů SETRA, včetně třínápravových low-entry.
Příměstskou a meziměstkou dopravu na Teplicku zajistí čtyřicet nových autobusů SETRA, včetně třínápravových low-entry.
ČSAD Slaný vyhrála soutěž na provozovatele autobusové dopravy na Teplicku, která se konala vloni v prosinci. Společnost patřící koncernu ICOM transport ve dvou výběrových řízeních nabídla nejvýhodnější nabídku. Arriva City, která tuto oblast dlouhodobě zabezpečovala, tak po letech odchází. ČSAD Slaný má uzavřenu smlouvu na 10 let.

Termín vyjetí nového dopravce i autobusů, 1. prosince, se blíží. O víkendu 13. a 14. listopadu proběhlo školení řidičů. „Školení, které se skládalo se seznámení se s novými vozy, odbavovacím systémem či provozem, se účastnilo 61 řidičů. Konalo se v nových prostorách provozovny v Teplicích, takže se řidiči mohli zároveň seznámit s novým pracovištěm a jeho podmínkami,“ řekla Vladimíra Brandová, vedoucí autobusové dopravy ČSAD Slaný.

Teplice příměstská doprava
Příměstskou dopravu bude zajišťovat 21 autobusů značky SETRA. Stanou se prvními třínápravovými low-entry autobusy v koncernu ICOM transport v rámci linkové dopravy. Nejnovější model Setry měří na délku 14,6 metrů a pojme na 61 cestujících. Investice vyšla přibližně na 140 milionů korun. Budou disponovat kompletním informačním systémem pro cestující, klimatizací, USB, kamerovým systémem a systémem pro sčítání cestujících.

Teplice meziměstská doprava
V oblasti meziměstské dopravy v Teplicích bude jezdit 11 dvounápravových low-entry autobusů značky SETRA a 7 autobusů IVECO Crossway. Taktéž budou vybaveny informačním systémem pro cestující, klimatizací, USB, kamerovým systémem a systémem pro sčítání lidí.

Areál linkové dopravy v Teplicích
Sídlo linkové dopravy v Teplicích bude v areálu NAO na okraji Teplic v ulici K Vápence. Bude se zde nacházet administrační budova, parkovací plocha pro autobusy o rozloze 5 600 m2 a parkování pro zaměstnance. Areál je dobře přístupný díky blízko umístěné zastávce městské hromadné dopravy. Probíhající rekonstrukce zahrnují opravy kanceláří, místnosti pro peněžní terminál a zázemí pro řidiče včetně sociálního zařízení a kuchyňky.ČSAD Slaný zahájí v prosinci provoz linkové autobusové dopravy na Teplicku
ČSAD Slaný zahájí v prosinci provoz linkové autobusové dopravy na Teplicku
Setry s délkou 14,6 metrů pro 61 cestujících budou prvními třínápravovými low-entry autobusy v koncernu ICOM. Foto ICOM transport
ČSAD Slaný zahájí v prosinci provoz linkové autobusové dopravy na Teplicku