Čínský rekord v exportu letištních ebusů

Yutong vyvezl do Španělska 46 autobusů pro provoz na 15 hlavních letištích v zemi, 25 je elektrických. Španělsko je lídrem v Evropě v zavádění udržitelné pozemní dopravy.

 

Yutong vyvezl do Španělska 46 autobusů pro provoz na 15 hlavních letištích v zemi, 25 je elektrických. Španělsko je lídrem v Evropě v zavádění udržitelné pozemní dopravy.

 

Ve Španělsku představil Yutong poprvé elektrický letištní autobus v roce 2019. Využil poptávku po "zelených" autobusech a dnes jezdí na největších letištích jako je v Madridu nebo Barceloně. Od terminálů k letadlům přepravují cestující na 70 letištích ve 30 zemích a regionech, v Evropě od Říma až po Newcastl a Edinburgh ve Spojeném království.

Yutong nabízí elektrický AB14E se šesti dveřmi pro 110 cestujících. Standardně je vybaven bateriemi o kapacitě 258 kWh, která poskytuje velkou flexibilitu v provozu a v mnoha případech může autobus fungovat několik dní bez nabíjení. Nabíjení ze stejnosměrné nabíječky je možné za méně než dvě hodiny.

Čínský výrobce považuje za důvod svého dominantního postavení prvotřídní vysokonapěťovou elektrickou bezpečnostní ochranu a špičkovou spotřebu energie. Úroveň ochrany baterie, hnacího motoru a ovladače dosahuje ve zvláštních požadavcích pro silniční vozidla ochrany IP68+IP6K9K, díky které se jeho elektrické letištní autobusy "nebojí deště, písečných bouří a dalších drsných prostředí a je přitom zajištěna bezpečnost provozu vozidla".

"Neustálé získávání zakázek je důkazem špičkové výrobní síly Yutong, zároveň se výrazně zrychluje rozvoj čínské špičkové výroby na evropský trh, čínský automobilový průmysl se posouvá do středu světové scény, a snaží se vést mezinárodní průmysl," uvádí Yutong.

V roce 2023 dodal Yutong téměř 90 autobusů AB14 s dieselovým pohonem do Saúdské Arábie, šlo o největší zahraniční zakázku.