Automobilový červen 2010 v Brně -  nově spojení výstav AUTOTEC a AUTOSALON

Od 5. do 10.6. poprvé komplexní přehlídka osobních i užitkových automobilů. Standardní, sportovní, terénní i exkluzivní osobní vozy spolu s nákladními automobily a autobusy. Anketa Autobus České republiky.
Reklama
Od 5. do 10.6. poprvé komplexní přehlídka osobních i užitkových automobilů. Standardní, sportovní, terénní i exkluzivní osobní vozy spolu s nákladními automobily a autobusy. Anketa Autobus České republiky.
Jak uvádějí pořadatelé veletrhu, na své si přijdou doslova všichni, protože komplexnost chystaného veletrhu s propojením světa osobních, užitkových a nákladních automobilů je v evropském měřítku ojedinělá. Každý, koho svět čtyř (a více) kol alespoň trochu zajímá, zde najde zajímavé exponáty.
Celý veletrh je koncipován tak, aby byl zajímavým výletním cílem pro celou rodinu. Kromě samotných exponátů, prezentovaných v deseti pavilonech a na vnějších plochách, zde budou připraveny také ucelené doprovodné programy s různou tématikou. Volit se bude technicky nejzajímavější exponát, ale například také nejlepší automobil pro ženu „LadyCar“ a premiérově bude vyhlášena anketa „Autobus České republiky“.

Anketu „Autobus České republiky“ pro všechny, kteří mají vztah k autobusům, připravuje pro AUTOTEC redakce BUSportálu. Do ankety zahrneme pokud možno všechny nové autobusy M3 (a autobusy statisticky "nezařazené" s charakterem M3), zaregistrované českými dopravci v letech 2008 a 2009. Tady se obrátíme s prosbou o spolupráci k výrobcům a prodejcům a Svazu autoprůmyslu.

Anketa bude vyhlášena pro čtyři kategorie (návrh):
  • Městský autobus
  • Linkový autobus
  • Dálkový autobus - autokar
  • Midibusy bez rozlišení využití

BUSportál zveřejňuje záměr v pracovní verzi proto, aby byl prostor pro připomínky před vyhlášením. Chceme, aby anketa byla zajímavá a v rámci možností spravedlivá. Už od začátku není spravedlivá pro autobusy starší, ale úmyslně vymezujeme prostor pro autobusy nové, které se objevily na našich silnicích ve dvouletém období, které odpovídá i periodicitě konání Autotecu. Tím je anketa otevřená i pro další pokračování. Váhali jsme s volbou názvu ankety, nakonec jsme se přiklonili k Autobus České republiky - eventuelní určení roku pak vyplyne z roku konání příslušného Autotecu.

Anketa bude slosována a pro vítěze bude připravena zajímavá cena spojená s pobytem na výstavě a vyhlášením vítězů ankety. Určitě nebude první cenou autobus, i když model by výrobce vítězného vozu věnovat mohl. Kromě BVV a BUSportálu zatím přislíbila zveřejnění ankety také redakce Doprava a Silnice a Trucker, předpokládáme i uveřejnění v Dopraváku a v dalších spřátelených médiích. Publikování je otevřeno i pro další související subjekty.
BVV v rámci doprovodného programu avizují též tradiční kluzkou fólii s přednáškou o bezpečné jízdě a širokou paletu automobilů různých značek a různých kategorií připravených na individuální testovací jízdy. V testovací flotile samozřejmě budou obsaženy i terénní automobily s pohonem všech kol, které bude možné ze schopností prověřit na speciální trati.
Kromě samotných automobilů budou k vidění také specializované sekce zabývající se úpravami a servisem automobilů, stejně tak jako prezentace nejrůznějších specializovaných společností z oblasti dopravy.

V oblasti autobusů už teď BUSportál zaznamenal kuloární informace o zajímavých premiérách. Výzvou pro výrobce a prodejce je tradiční "shuttle", kdy se mohou návštěvníci novými a často vyjímečnými autobusy v prostorách BVV svézt. Také jsme zaznamenali aktivity časopisu Motorjournal, které znamenají možnou prezentaci širokého spektra veteránů.
AUTOTEC 2008
AUTOTEC 2008: Jaký byl očima BUSportálu
Autokary - trochu jiné autobusy. AUTOTEC 2008
Městské, příměstské a linkové autobusy na veletrhu AUTOTEC 2008
Mini a midibusy na veletrhu AUTOTEC 2008
Světová premiéra autokaru Beulas Glory na veletrhu AUTOTEC 2008
AUTOTEC 2008: Co může autobus potřebovat
Ozvěny veletrhu AUTOTEC 2008: Institut silniční dopravy Česmad Bohemia s.r.o.
Autotec 2008 - Zkuste si práci řidiče.
Vracíme se do expozice SOR Libchavy na veletrhu AUTOTEC 2008
Ozvěny veletrhu AUTOTEC 2008: Kamiony mají stále kouzlo

Automobilový červen 2010 v Brně -  nově spojení výstav AUTOTEC a AUTOSALON
AUTOTEC je sice deklarován především jako BRNO TRUCK SHOW, ale je to i BUS SHOW:
Automobilový červen 2010 v Brně -  nově spojení výstav AUTOTEC a AUTOSALON