102 autobusů VDL pro koncesi Noord-Holland Noord

Nizozemská dopravní společnosti Connexxion objednala u VDL Bus & Coach 62 autobusů MidCity Electric a 40 LLE-120 Euro 6.
Nizozemská dopravní společnosti Connexxion objednala u VDL Bus & Coach 62 autobusů MidCity Electric a 40 LLE-120 Euro 6.

Jedná se o první velkou objednávku tohoto menšího vozidla, které bylo přidáno do portfolia VDL teprvne nedávno. Všechna vozidla budou užívána v rámci koncese "Noord-Holland Noord" v provincii stejného jména koncem července 2018.

MidCity Electric budou mít nulové emise a budou přínosem v přechodu na veřejnou dopravu s nulovými emisemi. Cílem Connexxion je, aby polovina všech autobusů v oblasti Noord-Holland Noord byla bez emisí do roku 2025.

"Toto menší vozidlo může být použito pro široké spektrum služeb  a je důležitým doplňkem našeho balíčku s nulovými emisemi. VDL, jako partner společnosti Connexxion, bude také odpovědné za údržbu vozidel a infrastruktury. Jsme rádi, za tuto velkou objednávku - celkem 102 autobusů," řekl Ard Romers, ředitel společnosti VDL Bus & Coach v Nizozemsku.

VDL MidCity Electric
Pro splnění požadavků provozovatelů dopravy při přechodu na veřejnou dopravu s nulovými emisemi vyvíjí společnost VDL Bus & Coach 8 metrů dlouhý plně elektrický autobus MidCity Electric. VDL Bus & Coach představí tento nový elektrický model v průběhu roku 2018. Bude ideální pro městská centra i pro přepravu v řídce osídlených oblastech. Autobus má sníženu podlahu pro snadný přístup cestujících i uživatelů invalidních vozíků. Navíc rozšíření rozvoru umožňuje velkou flexibilitu v typu a počtu sedadel. MidCity Electric je vybaven baterií o výkonu 87 kWh s akčním rádiusem až 220 km.

Nizozemská dopravní společnost Connexxion objednala už na jaře letošního roku u společnosti VDL Bus & Coach více než 100 autobusů Citea SLFA Electric.
 
Zdroj: VDL Bus & Coach