Reklama
Reklama
person rebus  date_range 25.06.2026

Dopravní společnost Zlín – Otrokovice zařadila do provozu šest nových sólo trolejbusů Škoda 32 Tr, které doplnily kloubové vozy Škoda 33 Tr. Do provozu s cestujícími se brzy vydají i tři nové autobusy SOR NS 12.

Dopravní společnost Zlín – Otrokovice v uplynulých dnech zařadila do provozu šest nových sólo trolejbusů Škoda 32 Tr ev. č. 228–233. Na linkách MHD ve Zlíně a Otrokovicích už jezdí také šest kloubových trolejbusů Škoda 33 Tr ev. č. 415–420. Škoda Group může dodat až 60 těchto bateriových trolejbusů. Trolejbusy 33 Tr si lidé mohli prohlédnout na předváděcích akcích ve Zlíně a v Otrokovicích v květnu nebo na Dni otevřených dveří DSZO . Nové vozy postupně vyjíždějí na linky MHD.Jsou vybaveny klimatizací a tónovanými skly, které zvláště v těchto dnech zvýší komfort cestování. „ Nové trolejbusy již postupně zajišťují provoz na linkách ve Zlíně a Otrokovicích a přispívají k dalšímu zkvalitnění cestování městskou hromadnou dopravou. Cestující v nadcházejících horkých dnech jistě ocení nejen tónovaná skla, ale především plně klimatizovaný prostor pro cestující ,“ uvedl vedoucí úseku údržby vozidel DSZO Josef Polách. Novinky tím nekončí, do vozovny Podvesná dorazily také tři nové autobusy SOR NS 12, které nyní procházejí přípravou před zahájením provozu. Po dokončení ponesou evidenční čísla 611–613.

Zpravodajství
Městský autobus SOLARIS Urbino 10,5 v expozici v Pravém křídle Průmyslového paláce.
Reklama
Poslední dva říjnové víkendy budou nasazeny jako náhradní doprava za výletní vlak Cyklohráček na trase Hostivice-Okoř-Slaný.
Novinky SOR Libchavy budou k vidění v expozici v Pravém křídle Průmyslového paláce i na venkovních plochách před Palácem.
Jednání se zúčastnili i zástupci Středočeského kraje, Ministerstva dopravy a organizátora Pražské integrované dopravy ROPID.
První den veletrhu 22. listopadu bude patřit Setkání mistrů renovací pořádané Inchebou ve spolupráci se Sdružením dopravních podniků ČR.
Akce se koná u příležitosti výročí 145 let zahájení provozu na trati Praha – Benešov – Tábor – Vídeň v sobotu 15. října.
Kromě vnitřních záležitostí asociace bylo na programu hodnocení vývoje v ekonomice ČR a v dopravě. V rámci jednání se uskutečnila prezentace SOR Libchavy.
V roce 2017 začne resort dopravy stavět dalších 140 km dálnic. Ředitelství silnic a dálnic vypíše ještě do konce září výběrová řízení na zhotovitele u celkem 20 staveb za 64 miliard korun.
Arriva Expressy spojí Brno s Olomoucí, Prostějovem, Přerovem i Kroměříží
22. září je v celé Evropské unii Evropským dnem bez aut a podobně je tomu i v desítkách českých a moravských měst.
Aktuálně
Městský dopravní podnik Opava a SOR Libchavy podepsaly smlouvu na nákup pěti plně nízkopodlažních autobusů SOR NSG 12.
Dlouho avizovaná veřejná zakázka je zveřejněná dnes. Linka č. 140 Palmovka–Miškovice se díky trolejbusovému provozu změní na linku č. 58, první nový trolejbus by měl vyjet příští rok v létě.
Nová turistická sezóna v Antalyi je s novými autokary pro pět významných cestovních agentur zahájena. Po loňském ztrátovém roce čekají na návrat turistů.
Jihočeský kraj schválil smlouvy na zajištění veřejné linkové osobní dopravy od června 2022. Nesoutěžil pouze nabídkovou cenu, ale také nejlepší dopravní řešení. Ušetřil miliardu korun.
Reklama
Od pondělí 19. dubna budou cestující na trase dálkové linky ze Zlína přes Holešov, Hulín nebo Kroměříž do Brna vozit nové autobusy IVECO s vyšším komfortem a snadným přístupem pro vozíčkáře.
Hlavním cílem programu je rozvíjet dopravní sektor způsobem, který bude reflektovat společenské potřeby, akceleruje technologický a znalostní rozvoj ČR a napomůže tak růstu konkurenceschopnosti ČR.
K integraci oblasti Voticka do společného IDS Prahy a Středočeského kraje došlo v srpnu 2020. Po vyhodnocení zkušeností z provozu došlo od soboty 10. dubna ke změnám.
Deset nových autobusů Solaris Urbino nahradí do roku 2022 nejstarší vozy ve flotile Dopravního podniku města Olomouce.
Siemens Smart Infrastructure zajistí dobíjecí řešení pro Dopravní podnik Ostrava, který svou flotilu vozů rozšíří o 24 elektrobusů značky Solaris. První by měly vyjet za rok.
Zkoušky X-Wagen probíhají přes 250 dní, souprava mezitím najezdila tisíce kilometrů. Cvičně se svezly i cestující. Příští rok bude v ostrém provozu.
Reklama
One System
Reklama
Czechbus 2026
Reklama
Bustec
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací