Reklama
Reklama
person rebus  date_range 26.06.2026

Plzeňské městské dopravní podniky vypraví od 27. června novou historickou linku H. O víkendech a státních svátcích od 27. června na ní budou až do konce prázdnin jezdit trolejbusy Škoda 14 Tr, 15 Tr a 21 Tr, které už v pravidelném provozu cestující nepotkají .

Linka propojí významné turistické cíle ve městě. Povede po trase Malvíny – Techmania – DEPO2015 – Hlavní nádraží – Prazdroj – DEPO2015 – Techmania – Malvíny. Na spoje budou nasazovány historické trolejbusy Škoda 14 Tr, 15 Tr a 21 Tr z vozového parku PMDP. První spoj vyjede ze zastávky Techmania v 9:46, poslední pak ze zastávky Hlavní nádraží v 18:10. Jízdenky budou k dispozici přímo ve voze za 100 korun a budou po celý den platit na neomezený počet jízd. Děti do tří let budou cestovat zdarma. „J ízdenka bude v daný den platit na libovolný počet jízd a děti do 3 let budou mít přepravu zdarma. Při zakoupení jízdenky získají cestující navíc zajímavé výhody u zapojených partnerů na trase linky ,“ uvedl dopravně provozní ředitel PMDP Miroslav Macháň. Provoz historické linky podporují Plzeňský Prazdroj, Techmania Science Center a DEPO2015. Držitelé jízdenky získají zvýhodněné vstupné do Techmania Science Center za 170 korun, v kavárně Foyer v areálu DEPO2015 kávu za jednu korunu a na horním výčepu Na Spilce v areálu Plzeňského Prazdroje jedno čepované pivo zdarma.

Zpravodajství
aneb toto je také Evropa ...
Reklama
Zejména u dražších vozidel se výrobci budou chtít zalíbit i střední a starší generaci.
Při příležitosti letošního 70. výročí zahájení trolejbusové dopravy ve Zlíně jsou pozvány historické trolejbusy. Po 10 letech se připravuje i výroční publikace.
BUSportál jako mediální partner avizuje materiály Dopraváku.
Fotoreportáž z vernisáže 28.3.2014 s trochou vzpomínek od roku 2006.
v karosérii Rošero-P. Elektrobus bude nasazen Arrivou Východní Čechy na pravidelné lince.
Počet autobusů na stlačený zemní plyn (CNG) by se mohl v ČR navýšit asi o jednu čtvrtinu.
Dvě novinky z krátké návštěvy Škoda Electric (ŠEL) v Plzni.
Aktuálně
Největší provozovatel veřejné dopravy v hlavním městě Katalánska, TMB, uvede do provozu 14 elektrických autobusů Solaris Urbino 18. První přijely v roce 2015.
Třináct kloubových elektrických VDL Citea dopravce Stadtwerke ve městě Osnabrück s více než 160 000 obyvateli doplní v létě dalších dvacet dva e-busů.
Na první příčce žebříčku je v březnu článek o elektromobilitě v Hradci Králové. První elektrobus získal dopravní podnik v září 2013. A stále je u nás na špičce.
Nizozemský dopravce Qbuzz bude nabíjet 20 elektrických autobusů současně z kontejneru, který se vejde na návěs. Podobnou několikatunovou nabíjecí stanici má i Hamburk.
Reklama
K 1. dubnu 2020 přestal Dopravní podnik Ostrava akceptovat tradiční papírové jízdenky, úhrada za jízdné probíhá jen elektronicky. Z vozidel zmizely označovače od Mikroelektroniky a nahradily je karetní terminály.
Už od soboty 4. dubna měli obyvatelé Zásmucka na Kolínsku jezdit na jízdenku a tarif Pražské integrované dopravy. Termín se odkládá stejně jako projekty Voticka, Kokořínska a Dobrovicka.
Kromě mlhování vozidel dezinfekcí vyzkoušelo PMDP také nástřik speciální antivirové a antibakteriální nanovrstvy. Má vydržet rok.
Společnost Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej v polském Jaworzně kupuje dalších 20 elektrických autobusů od Solaris.
Královéhradecký dopravní podnik připravil pro cestující opět překvapení, v době koronavirové jarně vyzdobený trolejbus určitě potěší.
Po omezení spojů městské dopravy PMDP některé spoje naopak posiluje, chce zamezit přeplňování vozidel. Po Velikonocích vyjede do ulic trolejbus EKOVA Electron.
Reklama
One System
Reklama
Czechbus 2026
Reklama
Bustec
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací