Reklama
Reklama
person rebus  date_range 25.06.2026

Dopravní společnost Zlín – Otrokovice zařadila do provozu šest nových sólo trolejbusů Škoda 32 Tr, které doplnily kloubové vozy Škoda 33 Tr. Do provozu s cestujícími se brzy vydají i tři nové autobusy SOR NS 12.

Dopravní společnost Zlín – Otrokovice v uplynulých dnech zařadila do provozu šest nových sólo trolejbusů Škoda 32 Tr ev. č. 228–233. Na linkách MHD ve Zlíně a Otrokovicích už jezdí také šest kloubových trolejbusů Škoda 33 Tr ev. č. 415–420. Škoda Group může dodat až 60 těchto bateriových trolejbusů. Trolejbusy 33 Tr si lidé mohli prohlédnout na předváděcích akcích ve Zlíně a v Otrokovicích v květnu nebo na Dni otevřených dveří DSZO . Nové vozy postupně vyjíždějí na linky MHD.Jsou vybaveny klimatizací a tónovanými skly, které zvláště v těchto dnech zvýší komfort cestování. „ Nové trolejbusy již postupně zajišťují provoz na linkách ve Zlíně a Otrokovicích a přispívají k dalšímu zkvalitnění cestování městskou hromadnou dopravou. Cestující v nadcházejících horkých dnech jistě ocení nejen tónovaná skla, ale především plně klimatizovaný prostor pro cestující ,“ uvedl vedoucí úseku údržby vozidel DSZO Josef Polách. Novinky tím nekončí, do vozovny Podvesná dorazily také tři nové autobusy SOR NS 12, které nyní procházejí přípravou před zahájením provozu. Po dokončení ponesou evidenční čísla 611–613.

Zpravodajství
Obnova dieselů: Do Brna bude dodán během léta v rámci dodávky jubilejní 500. Solaris pro český trh. První CNG autobusy: Iveco Citelis CNG a SOR NBG 12. Aktualizováno 3.4.2014 13:50.
Reklama
aneb toto je také Evropa ...
Zejména u dražších vozidel se výrobci budou chtít zalíbit i střední a starší generaci.
Při příležitosti letošního 70. výročí zahájení trolejbusové dopravy ve Zlíně jsou pozvány historické trolejbusy. Po 10 letech se připravuje i výroční publikace.
BUSportál jako mediální partner avizuje materiály Dopraváku.
Fotoreportáž z vernisáže 28.3.2014 s trochou vzpomínek od roku 2006.
v karosérii Rošero-P. Elektrobus bude nasazen Arrivou Východní Čechy na pravidelné lince.
Počet autobusů na stlačený zemní plyn (CNG) by se mohl v ČR navýšit asi o jednu čtvrtinu.
Dvě novinky z krátké návštěvy Škoda Electric (ŠEL) v Plzni.
Aktuálně
Třináct kloubových elektrických VDL Citea dopravce Stadtwerke ve městě Osnabrück s více než 160 000 obyvateli doplní v létě dalších dvacet dva e-busů.
Na první příčce žebříčku je v březnu článek o elektromobilitě v Hradci Králové. První elektrobus získal dopravní podnik v září 2013. A stále je u nás na špičce.
Nizozemský dopravce Qbuzz bude nabíjet 20 elektrických autobusů současně z kontejneru, který se vejde na návěs. Podobnou několikatunovou nabíjecí stanici má i Hamburk.
K 1. dubnu 2020 přestal Dopravní podnik Ostrava akceptovat tradiční papírové jízdenky, úhrada za jízdné probíhá jen elektronicky. Z vozidel zmizely označovače od Mikroelektroniky a nahradily je karetní terminály.
Reklama
Už od soboty 4. dubna měli obyvatelé Zásmucka na Kolínsku jezdit na jízdenku a tarif Pražské integrované dopravy. Termín se odkládá stejně jako projekty Voticka, Kokořínska a Dobrovicka.
Kromě mlhování vozidel dezinfekcí vyzkoušelo PMDP také nástřik speciální antivirové a antibakteriální nanovrstvy. Má vydržet rok.
Společnost Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej v polském Jaworzně kupuje dalších 20 elektrických autobusů od Solaris.
Královéhradecký dopravní podnik připravil pro cestující opět překvapení, v době koronavirové jarně vyzdobený trolejbus určitě potěší.
Po omezení spojů městské dopravy PMDP některé spoje naopak posiluje, chce zamezit přeplňování vozidel. Po Velikonocích vyjede do ulic trolejbus EKOVA Electron.
Dveře u tramvají pražský dopravní podnik uzavře, ve střediscích dopravních informací a prodejních místech jízdenek je otevře.
Reklama
One System
Reklama
Czechbus 2026
Reklama
Bustec
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací