Busportal HP

Busportal

Dopravní systémy

Hasiči cvičili u Arrivy zásah u případné mimořádnosti elektrobusu
Zásah při požáru elektrovozidel je velmi náročnou operací. I profesionální hasiči si musí vyzkoušet, jak správně reagovat.
Úterý, 14. červenec 2020,rebus
Proti Covid-19 v autobusech speciálním čalouněním
Belgický výrobce textilu Buvetex přichází se speciální tkaninou Bioguard pro interiéry prostředků veřejné dopravy. Speciální vrstva by měla během pár minut odstranit všechny patogeny.
Čtvrtek, 09. červenec 2020,rebus
Bratislavský dopravní podnik dovybavuje městské autobusy klimatizací
Třicet šest autobusů SOR NB 18 v Bratislavě má nově klimatizaci, obyvatelům se v těchto horkých dnech zvýšil komfort cestování. Montáž provádí česká společnost ZLINER.
Čtvrtek, 02. červenec 2020,rebus
MHD v Ústí nad Labem plně bezkontaktní
Poslední etapa elektronického odbavovacího systému zahrnuje platby kartou za zlevněné a zvýhodněné jízdné. Dopravní podnik města moderní systém zavedl ve spolupráci s ČSOB, Mastercard a Mikroelektronikou.
Pátek, 26. červen 2020,rebus
MOBILBOARD aktuálně
S novým webem vše přehledně, online, z jednoho místa! Reklamní agentura zajišťuje reklamu a Wi-Fi do vozidel veřejné dopravy. 
Úterý, 23. červen 2020,rebus
Nákup jízdenky v Brně bude ještě jednodušší, zaplatit půjde kartou ve vozech
1. července spustí brněnský dopravní podnik další vlnu elektronického odbavování cestujících. Téměř 3 000 validátorů CVT45 dodala Mikroelektronika.
Čtvrtek, 18. červen 2020,rebus
Bratislavský dopravní podnik pořizuje infopanely na zastávky
124 LED a LCD panelů pomůže cestujícím s orientací v odjezdech spojů a zlepší bezpečnost. Dodá je česká firma MASTER IT Technologies.
Pondělí, 08. červen 2020,rebus
Vozidla dopravního podniku v Sofii s informačními panely s barevným číslem linky od Bustec
Na vývoji informačních systémů v Sofii se aktivně podílí společnost Bustec. Letos uvedla úspěšně do provozu RGB panely na tramvaji ČKD T6A5 a autobuse MAN.
Pondělí, 18. květen 2020,rebus
V regionálních autobusech Jihomoravského kraje se dá platit kartou
Modernizací odbavovacího zařízení zatím prošlo přes 150 autobusů Integrovaného dopravního systému kraje, ve kterých se dá zaplatit kartou, mobilním telefonem nebo chytrými hodinkami.
Úterý, 05. květen 2020,rebus
První kvartál roku 2020 ve společnosti BUSE
V poslední době BUSE realizovala několik projektů. I přes současnou situaci nemusela omezovat výrobu a dál se daří pro české i zahraniční zákazníky objednávky plnit.
Pondělí, 06. duben 2020,rebus
Auto-Bus
BUSE