Busportal HP

Busportal

Dopravní systémy

První kvartál roku 2020 ve společnosti BUSE
V poslední době BUSE realizovala několik projektů. I přes současnou situaci nemusela omezovat výrobu a dál se daří pro české i zahraniční zákazníky objednávky plnit.
Pondělí, 06. duben 2020,rebus
Dobíjecí megastanice od Ekoenergetyka-Polska vyráží do zahraničí
Nizozemský dopravce Qbuzz bude nabíjet 20 elektrických autobusů současně z kontejneru, který se vejde na návěs. Podobnou několikatunovou nabíjecí stanici má i Hamburk.
Čtvrtek, 02. duben 2020,rebus
V Ostravě jezdí druhý den bezpapírově
K 1. dubnu 2020 přestal Dopravní podnik Ostrava akceptovat tradiční papírové jízdenky, úhrada za jízdné probíhá jen elektronicky. Z vozidel zmizely označovače od Mikroelektroniky a nahradily je karetní terminály.
Čtvrtek, 02. duben 2020,rebus
Rakouská TSA uvádí nové motory pro elektrické autobusy
Nová generace elektrického motoru pro silniční vozidla je připravena k výrobě. Technologie TSA dosud pohání hlavně vozidla kolejová.
Čtvrtek, 26. březen 2020,rebus
Mikroelektronika podepsala rekordní kontrakt pro Ukrajinský Lvov
Po několikaletém jednání získal český výrobce odbavovacích systémů největší kontrakt v historii firmy. Nejmodernějšími terminály vybaví dopravní podnik Lvivavtodor.
Úterý, 24. březen 2020,rebus
První hybridní autobus Citaro se systémem Bustec pro Bukurešt
V minulém týdnu byl slavnostně předán první autobus Mercedes-Benz pro hlavní město Rumunska. Všech 130 autobusů bude dodáno v průběhu roku.
Úterý, 03. březen 2020,rebus
Užitková vozidla s palivovými články od Ballard urazila 30 milionů kilometrů
Díky modulům palivových článků Ballard Power System by elektrická bezemisní vozidla na vodík 750 krát obkroužila Zemi. Moduly používá Solaris nebo Van Hool.
Čtvrtek, 30. leden 2020,rebus
Linka bezpečí získala od ČSOB čtvrt milionu
Tři měsíce dlouhá kampaň na podporu Linky bezpečí vynesla celkem 258 tisíc korun. ČSOB věnovala 25 haléřů z každé jízdenky zaplacené kartou na terminálech v pražských tramvajích.
Úterý, 21. leden 2020,rebus
Solaris a Poznaňská univerzita pracují na systému asistence pro řidiče
Díky novému asistenčnímu systému ADAS bude elektrický autobus schopen přesně ukázat řidiči, jak dokovat autobus pod nabíjecí stanici.
Úterý, 21. leden 2020,rebus
ABB instaluje nabíjecí stanice v Nizozemsku
Cílem Nizozemska je dosáhnout do roku 2050 snížení emisí o 95 procent. Pro flotilu ebusů Qbuzz poskytne více než 100 rychlých dobíjecích stanic švýcarská ABB.
Pondělí, 20. leden 2020,rebus
Auto-Bus
BUSE