Busportal HP

Busportal

Dopravní systémy

V Česku vzniknou první plnící stanice na vodík
Bonett uzavřel smlouvu s Unipetrol na instalaci vodíkových stojanů, ještě letos začne s výstavbou plničky na čerpacích stanicích Benziny v Praze na Barrandově a v Litvínově. Následovat bude Brno a Plzeň.
Úterý, 22. září 2020,rebus
Bezkontaktní platby v dopravě zažívají boom
Češi se naučili platit kartou nebo mobilem i menší částky a mezi nejčastější patří právě bezkontaktní nákup jízdenek v autobusech, tramvajích nebo trolejbusech.
Pátek, 18. září 2020,rebus
Ebusco představuje novou generaci CCS zásuvek
CCS nabíjecí zásuvky Ebusco a Phoenix jsou schopny nabíjet elektrické autobusy až 500 A, tj. 240 kW. Jsou určeny pro nabíjení v depu.
Pondělí, 14. září 2020,rebus
Zlatá medaile URBIS pro Elektronické odbavování v Brně
Vítězem soutěže URBIS SMART CITY FAIR se stal Dopravní podnik města Brna za projekt Elektronického odbavování cestujících bezkontaktními platebními kartami.
Pátek, 04. září 2020,rebus
Za první měsíc si lidé v MHD v Brně „pípnutím“ koupili 205 tisíc jízdenek
Na rychlý způsob odbavení přešli uživatelé jednorázových papírových jízdenek, dopravní podnik však jejich úplné zrušení neplánuje. SMS jízdenky cestující stále využívají.
Úterý, 04. srpen 2020,rebus
BezpapírOVA: Čtyři roky platby kartou a půl rok bez papírových jízdenek
Dopravní podnik Ostrava byl prvním dopravním podnikem v Česku, který zavedl v celé síti bezkontaktní platby kartou bez tisku jízdenky. Na konci roku 2019 úplně zrušil papírové jízdenky.
Pátek, 17. červenec 2020,rebus
Hasiči cvičili u Arrivy zásah u případné mimořádnosti elektrobusu
Zásah při požáru elektrovozidel je velmi náročnou operací. I profesionální hasiči si musí vyzkoušet, jak správně reagovat.
Úterý, 14. červenec 2020,rebus
Proti Covid-19 v autobusech speciálním čalouněním
Belgický výrobce textilu Buvetex přichází se speciální tkaninou Bioguard pro interiéry prostředků veřejné dopravy. Speciální vrstva by měla během pár minut odstranit všechny patogeny.
Čtvrtek, 09. červenec 2020,rebus
Bratislavský dopravní podnik dovybavuje městské autobusy klimatizací
Třicet šest autobusů SOR NB 18 v Bratislavě má nově klimatizaci, obyvatelům se v těchto horkých dnech zvýšil komfort cestování. Montáž provádí česká společnost ZLINER.
Čtvrtek, 02. červenec 2020,rebus
MHD v Ústí nad Labem plně bezkontaktní
Poslední etapa elektronického odbavovacího systému zahrnuje platby kartou za zlevněné a zvýhodněné jízdné. Dopravní podnik města moderní systém zavedl ve spolupráci s ČSOB, Mastercard a Mikroelektronikou.
Pátek, 26. červen 2020,rebus
Auto-Bus
BUSE