Dopravní systémy

Společnost FPT Industrial (CHN Industrial) bude díky spolupráci s americkou Microvast vyvíjet vlastní baterie. Budou vyráběny v továrně v Turíně.
Čtvrtek, 21. listopad 2019,rebus
V Chilském hlavním městě Santiagu zahájili provoz prvního koridoru pro elektrické autobusy. Vybudováno bude 40 nových zastávek a dvě  depa pro dobíjení.
Úterý, 05. listopad 2019,rebus
Novinka: palubní počítač EPIS 5A FCS pro odbavení ve veřejné linkové dopravě včetně obslužného LCD o velikosti 10,2″ s novým černým designem ovládání – tzv. „darkmode“.
Středa, 30. říjen 2019,rebus
VDL Charging Test Center spolupracuje se Siemens na výzkumu obousměrného nabíjení elektrických vozidel.  Vozidla energii odebírají, ale také jí mohou do sítě vracet.
Středa, 16. říjen 2019,rebus
Multifunkční klíčenka pro žáky základních škol může sloužit jako jízdenka na MHD nebo předplacená platební karta pro nákup jízdenek. Je bezpečná, jednoduchá a vznikla v České republice.
Pátek, 11. říjen 2019,rebus
Nové baterie HE3DA se rychle nabíjejí, jsou bezpečné a 100% recyklovatelné. Díky inovativnímu skladování energie budou zřejmě využity pro planetární povrchové moduly.
Čtvrtek, 10. říjen 2019,rebus
V září si předplatní jízdenku přes systém BRNO iD koupilo 13 250 studentů, téměř dvakrát více než loni. Status studenta lze ověřit online. Zájem o papírové šalinkarty klesá.
Pátek, 04. říjen 2019,rebus
Různé přístupy, různá řešení, různé technologie. Zkušenosti s implementací i provozem odbavovacích systémů v praxi, 8. října v Praze.
Čtvrtek, 03. říjen 2019,rebus
Solaris se účastní inovativního projektu "EVolution Road" na vybudování elektrické silnice s automatickým detekování a nabíjením vozidel. Pro zkušební jízdy bude použito Trollino.
Pondělí, 30. září 2019,rebus
V jihošpanělské Malaze se elektrické autobusy rychle dobíjejí na zemi. Alstom poprvé nainstaloval svůj nabíjecí systém SRS jako součást evropského projektu PALOMA.
Čtvrtek, 26. září 2019,rebus