Busportal HP

Busportal

MHD a IDS

Slavnostní představení nových vozidel v Ústí nad Labem
Už v prosinci 2019 dorazily do Ústí nad Labem nové autobusy a parciální trolejbusy. Slavnostně představeny veřejnosti byly ve čtvrtek 30. ledna na Mírovém náměstí.
Čtvrtek, 30. leden 2020,rebus
Další autobusy MAN pro Prahu a PID
Arriva City pořídila pět nových autobusů MAN Lion´s City L s výbavou pro Pražskou integrovanou dopravu. ČSAD Polkost převzalo další kloubový MAN Lion's City G.
Pondělí, 27. leden 2020,rebus
V MHD ve Zlíně a Otrokovicích vloni přibylo 1,4 milionu cestujících
Dopravní společnost Zlín – Otrokovice přepravila v uplynulém roce více než 33,5 milionu cestujících. Nejoblíbenější jsou juniorpasy pro mladé lidi.
Čtvrtek, 23. leden 2020,rebus
Vídeňská MHD denně obkrouží pětkrát zeměkouli
V roce 2019 ujely vozy metra, tramvaje a autobusy Wiener Linien 78,1 milionu kilometrů. O 400 tisíc více než v roce 2018.
Úterý, 14. leden 2020,rebus
SMS jízdenky v Praze bude dál poskytovat společnost GLOBDATA
Stávající dodavatel systému elektronických jízdenek pro pražský dopravní podnik bude systém provozovat další tři roky. Ovšem za menší provizi. 
Pondělí, 30. prosinec 2019,rebus
V Hradci jezdí desítka nových autobusů a budou další
Během posledního půlroku zařadil Dopravní podnik města Hradce Králové do provozu deset nových autobusů Iveco Urbanway. Cestujících v MHD přibývá a stabilizoval se i počet řidičů.
Středa, 16. říjen 2019,rebus
V Libereckém kraji začala plošná výměna označníků autobusových zastávek
V pondělí 23. září zaměstnanci firmy SILNICE LK vyměnili na zastávce Bílý Potok, Smědava starý smaltový označník zastávky za nový. Celkem půjde o téměř 3000 značek.
Úterý, 01. říjen 2019,rebus
Nové kapacitní autobusy Arrivy mezi Prahou a Příbramí jsou s klimatizací a bez schodů
Arriva Střední Čechy začne na vybrané spoje nedávno integrovaných linek z Prahy přes Dobříš do Příbrami nasazovat nové autobusy Iveco a Setra. 
Čtvrtek, 29. srpen 2019,rebus
Kolik lidí jezdí v Praze hromadnou dopravou v jednotlivých dnech či měsících roku?
Díky sčítačům cestujících, kterými pražský dopravní podnik osadil vestibuly metra, mohla být vyhodnocena data o poptávce cestujících po MHD za celý rok 2018.
Pondělí, 26. srpen 2019,rebus
Další část Středočeského kraje se připojí k Pražské integrované dopravě
V sobotu 24. srpna vyjedou nové autobusové linky PID z Prahy do Slaného. Na jízdenku PID se svezete až do Litoměřic a Loun v Ústeckém kraji. K úpravám některých linek dojde i na Kladensku.
Středa, 21. srpen 2019,rebus
Rošero P
IDOS