CZECHBUS 2017: MAN Truck & Bus Czech Republic
Premiéra v ČR: nový MAN Lion’s Coach a Best in Class: NEOPLAN Tourliner v Pravém křídle Průmyslového paláce.
Pátek, 10. listopad 2017, rebus

Na letošním veletrhu Czechbus vystavuje MAN Truck & Bus Czech Republic nejžhavější novinky obou svých značek – MAN i NEOPLAN. Oba autokary vystavované v pravém křídle Průmyslového paláce jsou na českém trhu novinkou a jistě přilákají zaslouženou pozornost všech subjektů operujících především v segmentu zájezdové dopravy a dálkových linek.

PREMIÉRA V ČR: nový MAN Lion’s Coach 

Podnět k novému zkoncipování autobusu MAN Lion’s Coach dala zpřísněná norma o převrácení ECE R66.02. Výsledkem inovace je autobus, který může být kromě bezpečnosti vzorem i v otázkách hospodárnosti a spolehlivosti. Jeho nový dynamický, nadčasový design na první pohled zaujme a příjemně překvapí.

Zájezdový autobus pro uvedení na trh existuje ve třech délkách: 12 101 mm, 13 361 mm a 13 901 mm na dvou resp. třech nápravách. Na nedávném veletrhu Busworld 2017 v Kortrijku přibyl jako čtvrtý model 13 091 mm dlouhý autobus na dvou nápravách.

Do oka hned padnou nové přední světlomety, které mohou být poprvé, stejně jako sériová zadní světla, kompletně v provedení LED. Jak tlumená, tak i dálková světla LED svítí o zhruba 50 % jasněji než halogenová světla. Mimořádně markantní je u nových světlometů pro značku typické denní svícení ve formě LED pásky, které funguje i jako blinkr.

Že je autokar v novém provedení hospodárný, jak je u něj zvykem, ukazuje pohled do motorového prostoru. Protože v novém MAN Lion´s Coach pracuje optimalizovaný hnací řetězec Euro 6, profituje autokar také mimo jiné z dlouhého stálého převodu nápravy a zvýšeného výkonu. Kromě toho jsou dostupné také četné asistenční systémy, jako je topografický tempomat MAN EfficientCruise s funkcí „plachtění“ EfficientRoll, odstupový tempomat ACC, asistent jízdy v pruzích LGS či MAN Attention Guard. Navíc se o vysoký jízdní komfort a lepší jízdní vlastnosti i vyšší bezpečnostní parametry starají tlumiče nové generace a optimální naladění podvozku.

Best in Class: NEOPLAN Tourliner

Jako další člen rodiny NEOPLAN bude na veletrhu Czechbus prezentován nový Tourliner. Vysoký komfort cestování, moderní technika, hospodárná řešení a výrazný, aerodynamický design dělají autobusu NEOPLAN Tourliner jméno.

Svoji příslušnost k rodině NEOPLAN prokazuje nový NEOPLAN Tourliner okamžitě: čelní kupole vzletně se vinoucí až do střechy, výrazné světlomety, již vícekrát oceňovaný Sharp-Cut-Design dávají jasně najevo: Zde přijíždí pravý NEOPLAN. Vůz tak umožňuje zachovat vizuální jednotu vozového parku při doplnění zájezdovým autobusem ze standardního segmentu.

V barevně sjednoceném interiéru čeká cestující dostatek světla a pocit prostoru, k čemuž přispívají i převislé odkládací police na zavazadla. Barevný koncept vědomě sází na silné kontrasty šedivých a béžových tónů a vytváří tím příjemné a pohodové prostředí.

Řidič najde v novém NEOPLAN Tourlineru ergonomicky optimalizované pracoviště. Roli zábavného spolucestujícího plní druhá generace informačního systému Multi Media Coach (MMC) ve dvou možných provedeních MMC Basic či MMC Advanced Celkově se pracoviště řidiče vyznačuje mimořádnou hodnotou a kvalitou zpracování.   
 
MAN Truck & Bus Czech Republic

MAN vychází z více než 250 let zkušeností z působení v různých průmyslových odvětvích. Ve své dlouhé historii byla značka vždy ikonou nejen německého, ale i evropského průmyslu.

Zastoupení mnichovské značky působí na automobilovém trhu v ČR již 25 let. Během této doby dodalo zastoupení značky v ČR nákladní vozidla MAN a autobusy i autokary MAN i NEOPLAN stovkám zákazníků využívajícím jeho služby včetně poprodejního servisu. V ČR se podařilo vybudovat skvělé zázemí MAN se sídlem v Čestlicích u Prahy i další významné prodejní a servisní centrum v Rousínově. K nim nově přibyla další dvě vlastní Truck & Bus střediska v Ostravě a v Postřižíně u Prahy. O spokojenost zákazníků se stará rovněž hustá síť dealerů a smluvních servisních partnerů.

Zdroj: MAN Truck & Bus Czech Republic

PREMIÉRA V ČR: nový MAN Lion’s Coach. Foto MAN
PREMIÉRA V ČR: nový MAN Lion’s Coach. Foto MAN
PREMIÉRA V ČR: nový MAN Lion’s Coach. Foto MAN
PREMIÉRA V ČR: nový MAN Lion’s Coach. Foto MAN
PREMIÉRA V ČR: nový MAN Lion’s Coach. Foto MAN
Best in Class: NEOPLAN Tourliner. Foto MAN
Best in Class: NEOPLAN Tourliner. Foto MAN
Best in Class: NEOPLAN Tourliner. Foto MAN
Best in Class: NEOPLAN Tourliner. Foto MAN
Pozvánka