Dosud největší kontrakt na elektrobusy v České republice byl podepsán v Hradci Králové
Za Dopravní podnik města Hradce Králové smlouvu na dodávku dvaceti elektrobusů SOR NS 12 - Electric podepsal předseda představenstva Miloslav Kulich a za společnost SOR Libchavy obchodní ředitel Filip Murgaš. Foto DPmHK
Další
SOR Libchavy dodá Dopravnímu podniku města Hradec Králové dvacet elektrobusů SOR NS 12 včetně nabíjecí infrastruktury.
Úterý, 12. září 2017, rebus
Ve čtvrtek 7. září 2017 byl podepsán dosud největší kontrakt v České republice týkající se elektromobility v hromadné městské dopravě. Předmětem smlouvy mezi Dopravním podnikem města Hradce Králové, a.s. a společností SOR Libchavy, spol. s r.o. je dodávka 20 ks elektrobusů SOR NS 12 - Electric včetně nabíjecí infrastruktury.

Celý kontrakt je rozdělen na několik dílčích etap postupných dodávek vozidel a dvou automatických rychlonabíjecích stanic, které budou umístěny v klíčových dopravních uzlech - v terminálu hromadné dopravy a na konečné stanici Cihelna. Součástí dodávky jsou nabíjecí stanice pro noční pomalé nabíjení elektrobusů v zázemí dopravního podniku, kde jsou již vybudovány odstavné prostory s novými elektropřípojkami a nová trafostanice.

Hodnota kontraktu je 246 milionů korun bez DPH. Ukončení cého kontraktu je stanoveno do 12 měsíců od podpisu smlouvy. Prvních elektrobusů se cestující v Hradci Králové dočkají v červnu příštího roku.

Elektrobusy budou pořízeny v rámci projektů IROP 1 a IROP 2, kde Dopravní podnik uspěl se svými žádostmi o finanční podporu. V březnu 2017 vyhlásil výběrové řízení na veřejnou zakázku "Dodávka elektrobusů a nabíjecích technologií v letech 2017 – 2018" a jejím vítězem je SOR Libchavy. Jde o dodávku celkem 20 ks elektrobusů, 15 ks v rámci projektu IROP 1 a 5 ks v rámci projektu IROP 2.

Zdroj: DPmHK
V Hradci Králové už elektrobusy jezdí. Od září například zdarma Zelená linka - elektrobus SOR EBN 9,5. Foto DPmHK