BUSWORLD: Retro z roku 2005 a 2007
2005 © BUSportál
Další
Blížící se veletrh v Belgii očekává desetitisíce návštěvníků a stovky vystavovatelů.
Pátek, 11. září 2015, dabra
Viz

BUSportal SK: Čo je to BUSWORLD?

Přestože jsme toho o veletrzích v roce 2005 a 2007 přinesli dost, je zajímavé se na některé skutečnosti podívat několik let poté. Postřehy jsou jen dílčí a spíše emotivní. Podobně se ohlédneme i za rokem 2009 a 2011.
K mozaice z roku 2005: Představuje se vysokomýtský Arway jako novinka, expozice SOR je na atraktivním místě na konci Rambly navštívena Jaroslavem Hanákem a venku se projíždí autobus v barvách ČSAD autobusy Plzeň. Podle interní informace SOR s prezentací v Belgii končí a bude se nadále věnovat veletrhu IAA v Hannoveru. Neoplan Starliner se těší z trofeje a netuší, že za deset let vypadne z portfolia, Jonckheere evidentně inspiruje novou Futuru a zažívá poslední roky slávy.
K mozaice z roku 2007: Představuje se Magelys jako novinka, ve Vysokém Mýtě se pouštějí do nadále velmi úspěšné koncepce LE, APTS Phileas je na LPG, což je pohon u autobusů odsouzený k zániku, autokarový titul získává Volvo 9700, dodnes stálice, malé Tourino následně u Mercedesů přestali vyrábět. BOVA Futura slaví 25 let a má to už také pomalu spočítané - po peripetii s modelem Magiq se vyprofiluje naprosto odlišná nová Futura. Scania má ještě společnou expozici s Irizarem jako dvorním karosářem pro autokary.
Dagmar Braunová
2007 © BUSportál